«Викорінюйте бендерівців»: УПЦ МП осоромилася через вербування до лав окупантів «Л-ДНР» — і після цього ще хтось запитує, навіщо виганяти з України московських попів

Уздовж лінії розмежування на Донбасі представники УПЦ МП Донецької і Маріупольської єпархії активізували заходи щодо залучення прихожан до лав окупаційних збройних формувань «Л-ДНР».

Як повідомив координатор групи «Інформаційний опір», народний депутат України (фракція «Народний фронт») Дмитро Тимчук на сторінці в Facebook, з ними періодично ведуться бесіди.

«При цьому, проводяться ненав’язливі «роз’яснювальні бесіди» про «неправомірність дій карателів» — ЗСУ, необхідність захищати «молоду республіку» і навислу загрозу над «російською православною вірою , яку хочуть викорінити «бандерівці», — зазначив він.

За словами Тимчука, як правило, для бесіди вибираються чоловіки призовного віку, придатні до військової служби. У процесі спілкування встановлюється їхнє ставлення до української влади і, в разі отримання відповіді про невдоволення нею, робляться пропозиції з фінансовим інтересом.

«Потенційним кандидатам пропонується кілька варіантів діяльності на благо «церкви і «ДНР». Один з них — безпосереднє проходження служби в лавах НЗФ, інший — інформаційна допомога, а саме надання інформації про діяльність та переміщенні підрозділів ЗС України та інших силових органів уздовж лінії розмежування», — додав нардеп.

На окупованих територіях Донбасу священики, що входять до складу УПЦ МП підтримують терористів та Росію, а ті в свою чергу підтримують саме цей патріархат. Таку заяву зробив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет під час прес-конференції у Херсоні, передає новину Преса України.

«Війна підтверджує, що Україні потрібна незалежна від Москви православна церква. Бо кого підтримують священики Московського патріархату на Донбасі? Україну? Ні, не підтримують Україну. Підтримують Росію, сепаратистів. Хто підтримує сепаратистів? Московський патріархат.

епаратисти кого підтримують? Тільки Московський патріархат. Київський патріархат заборонений, Греко-католицька церква заборонена, Римо-католицька — заборонена, протестантські церкви — заборонені на території, якою володіють сепаратисти», — заявив Філарет.

Окрім цього святійший зазначив, що не всі священнослужителі УПЦ МП хотіли б співпрацювати з бойовиками, але відмовити терористам у співпраці їм не дозволяє Російська православна церква.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося про те, що бойовики захоплюють церкви та монастирі УГКЦ та ЦПМ КП та переслідують віруючих цих церков.

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет вважає, що на Донбасі священики Української православної церкви Московського патріархату підтримують сепаратистів та Росію, а ті, у свою чергу, підтримують у цьому регіоні з усіх церков тільки УПЦ МП.

«Війна підтверджує, що Україні потрібна незалежна від Москви православна церква. Бо кого підтримують священики Московського патріархату на Донбасі? Україну? Ні, не підтримують Україну. Підтримують Росію, сепаратистів. Хто підтримує сепаратистів? Московський патріархат.

епаратисти кого підтримують? Тільки Московський патріархат. Київський патріархат заборонений, Греко-католицька церква заборонена, Римо-католицька – заборонена, протестантські церкви – заборонені на території, якою володіють сепаратисти», — сказав Філарет.

Разом з тим, він зазначив, що священики УПЦ МП на Донбасі, можливо, й не всі хочуть співпрацювати з терористами, проте їм не дає можливості відмовитися керівництво Російської православної церкви.

Читайте далі на hyser: «Русь існувала, а Росії не було як держави, і Крим належав Русі»: Філарет заявив, що автокефалія УПЦ — це потужний удар по Росії