У Фінляндію пустили мешканців Криму з паспортами Росії: їм загрожує депортація

Двох мешканців анексованого Криму — подружжя Наталію Кушнаренко і Михайла Бережного — пустили до Фінляндії з російськими закордонними паспортами та видали громадянам фінські туристичні візи. Тепер подружжю загрожує депортація.

Як повідомив в ефірі «Радіо Крим.Реалії» посол України у Фінляндії Андрій Олефіров, це могло статись через помилку.

«Цих громадян спочатку пустили до Фінляндії за туристичною візою через людський фактор: щороку в консульствах у Санкт-Петербурзі видають до мільйона шенгенських віз. Законодавство, яке забороняє видавати візи таким особам, звичайно ж, відсутнє — це просто добра воля країн-членів Європейського союзу у відповідь на звернення української сторони», – зазначив посол.

Олефіров додав, що остання інстанція в таких питаннях — не консульство, а міграційна влада, яка вже всередині країни перевіряє документи приїжджих.

«Коли фінська міграційна влада зрозуміла, звідки приїхали ці особи і що це та сама серія документів, які видаються саме у Криму, вони пішли до рекомендацій нашого МЗС. Всі кримчани вважаються громадянами України до виходу з громадянства», — підсумував дипломат.

Нагадаємо, 27 липня російські ЗМІ повідомили, що громадянам Росії, подружжю Наталії Кушнаренко і Михайлові Бережному, може загрожувати депортація з Фінляндії в Україну за те, що свої російські паспорти вони отримали в анексованому Москвою Криму.

У Фінляндію сім’я в’їхала у вересні 2017 року за туристичними візами, отриманими в генеральному консульстві Фінляндії в Санкт-Петербурзі. Після прибуття вони зареєстрували підприємство і подали документи для отримання посвідки на проживання.

25 липня Держдеп США оприлюднив Декларацію США щодо Криму, якою США підтверджують політику невизнання Криму як російської території. У документі під назвою «Кримська декларація» йдеться, що Росія анексією півострова підірвала основоположний міжнародний принцип — жодна країна не може силою змінювати кордони іншої.

«Держави світу, включно з Росією, погодились з цим принципом і висловили це в Статуті ООН, давши обіцянку утримуватись від погрози чи застосування сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності будь-якої держави», — нагадали у Держдепі.

США закликають Росію поважати принципи, про дотримання яких вона давно стверджує, і завершити окупацію Криму.

Популярные статьи сейчас

Премию этому хлопцу! Автолюбитель создал автодом на базе Гелендвагена. Фото

Юра, у нас одна камера: что говорит скандальный Грымчак из СИЗО и почему сбежал Луценко

Потап возвращается к старой жизни! Каменских в пролете, вот это поворот

Зеленский, Богдан и Бадоев у стен Кремля: Портнов показал скандальное фото

Показать еще

Раніше міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні заявив, що вважає анексію Росією Криму «законною», а революцію в Україні — «фальшивою».

У Міністерстві закордонних справ України висловили обурення через цю заяву.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про стутус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів.Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Читайте далі на hyser: Когда понаехали «после крымнаш» с Москвы, оккупанты купили дом с видом на море в Севастополе, но природа безжалостна даже к москвичам