Вата у відчаї: Миколаївський суд розтрощив останню надію на шабаш на півдні України

Миколаївський окружний адмінсуд скасував рішення обласної ради про надання російській мові статусу регіональної. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Миколаївської області.

“Миколаївським окружним адміністративним судом задоволено позов першого заступника прокурора Миколаївської області про визнання протиправним та не чинним рішення Миколаївської обласної ради від 07.09.2012 №4 “Про реалізацію вимог Закону України “Про засади державної мовної політики” у Миколаївській області”, – йдеться у повідомленні.

Рішенням обласної ради у 2012 році було ухвалено для реалізації закону Колісніченка-Ківалова “Про засади державної мовної політики”.

Згідно з рішенням обласної влади, російській мові тоді надали статус регіональної, чим зрівняли її в правах з українською.

Водночас, Конституційним судом України у лютому поточного року вказаний закон визнано таким, що не відповідає Конституції. Рішення та висновки, ухвалені Конституційним судом України, є обов’язковими та остаточними.

Відповідно місцевий суд погодився з доводами прокурора, визнавши протиправним та не чинним рішення Миколаївської обласної ради.

Нагадаємо, що 75% української мови – такі квоти запрацюють в ефірі українських телеканалів та радіостанцій з жовтня цього року. Мовлення в ОРДЛО та Крим – не виняток. Квоти можуть стати бар’єром між жителями ОРДЛО та рештою України, зауважують деякі медіаексперти.

Чи варто принципово мовити в ОРДЛО українською, враховуючи «мовне питання», яке роздувають російські ЗМІ? Це в ефірі Радіо Донбас.Реалії обговорили член Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський та заступниця директора Інституту світової політики, медіаексперт газети «День» Наталія Іщенко.

– Ви справді підтримуєте введення квот чи ви просто здійснюєте закон, змушені його виконувати?

Сергій Костинський: Я кримчанин, я приїхав до Києва тільки у 2014 році. Тож я можу судити про мовну ситуацію у Криму, і я регулярно працюю у Донецькій та Луганській областях.

Моя особиста позиція збігається з державною політикою. І вона полягає у тому, що Україна має захищати себе й однією зі складових інформаційного суверенітету нашої країни є українська мова.

Російська мова використовується Росією як інструмент війни, як інструмент пропаганди. Для неї важливо витіснення української мови, української культури.

Більш детально читайте тут.

Раніше Hyser писав про звідки в пострадянських країнах взялася «москальська мова» — відповідає молодь з України, Білорусі, Молдови, Грузії та Азербайджану