«Русь існувала, а Росії не було як держави, і Крим належав Русі»: Філарет заявив, що автокефалія УПЦ — це потужний удар по Росії

Отримання Україною Томосу про автокефалію православної церкви матиме дуже сильний удар по позиціях Московського патріархату в Україні і РПЦ, адже Москві доведеться переписувати свою історію.

Про це заявив предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет, передає «Релігійно-інформаційна служба України».

«Удар буде сильний, дуже сильний. Історія російської церкви починатиметься не з хрещення Русі, а буде починатися з 1448 року. Тоді, коли вона відокремилася від Київської митрополії. І сама Москва визнала це в 1948 році, коли святкувала 500-річчя автокефалії російської церкви. Отже історія російської церкви починатиметься з ХV століття», — заявив патріарх.

При цьому Філарет пояснив, чому Україна ніколи не була частиною Росії, як часто стверджують російські політики.

«Тому що Русь існувала, а Росії не було як держави. А потім, коли виникла держава, але називалася вона Московією, а не Руссю. А Русь — це Україна. Навіть Крим, якщо взяти, то Крим належав Русі.

Бо князь Володимир переміг візантійське військо у Криму. А раз він переміг — отже Крим став належати Русі. Те, що російській церкві доведеться переписувати свою історію, і не тільки церкві, а й Росії доведеться переписувати свою історію, — це очевидно. І тому триває така шалена боротьба», — зазначив Філарет.

Нагадаємо, раніше священик УПЦ КП Андрій Гуль зробив прогноз щодо термінів отримання Україною автокефалії.

Процес надання український церкві томосу про автокефалію підходить до свого логічного завершення.

Про це в ефірі ObozTV заявив священик УПЦ КП Андрій Гуль, настоятель Свято-Миколаївського храму на Татарці.

За словами священика, коли президент Петро Порошенко говорив, що автокефалія буде надана до 28 липня, він не врахував, скільки потрібно буде часу для дотримування юридичних вимог.

«Це відбудеться, але існує норма з повідомлення всіх церков про надання автокефалії. Тому, делегації зараз подорожують церквами і повідомляють. Робота іде, залишилось дві церкви і тому синод переноситься на серпень», — повідомив отець Андрій.

Читайте далі на hyser: Нардеп и спонсор УПЦ МП Вадим Новинский грозит началом сражения за приходы после предоставления УПЦ КП томоса об автокефалии от Константинополя