В Одесі оштрафували двох підприємців, що продавали книжки, завезені з Росії
Точки незаконної реалізації книжкової продукції виявили працівники Держкомтелерадіо

Без дозвільних документів книжки російського виробництва реалізували в Одесі два підприємці. Про це повідомляє ЗМІ з посиланням на прес-службу Держкомтелерадіо.

Книжки, які продавали без дозвільних документів, вилучили з обігу, а на підприємців наклали адміністративно-господарські штрафи у розмірі 37 230 грн. У разі повторного порушення чинного законодавства, сума штрафу складатиме вже 186 50 грн.

«Рішення про накладення адміністративно-господарського штрафу підлягає виконанню з моменту його винесення, але не пізніше 15 робочих днів з дати її отримання суб’єктом господарювання, щодо якого його винесено. Воно може бути оскаржено суб’єктом господарювання протягом 10 робочих днів з дня його отримання», — повідомили у прес-службі.

У Держкомтелерадіо нагадали, що 1 січня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».

Згідно з яким видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, може бути ввезена на митну територію України та розповсюджена на її території за умови наявності відповідного дозволу, крім видавничої продукції, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників.

Видавнича продукція, ввезена в Україну після 1 січня 2017 року в Україну без відповідного дозволу, вилучається з торговельної мережі. На суб’єктів господарювання, що порушують закон, накладається адміністративно-господарський штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожен випадок такого розповсюдження, вчиненого вперше, та у розмірі 50 мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок такого розповсюдження.

Читайте далі на hyser: “Засичала і зашкварчала вата. Сьогодні в поїзді Київ-Одеса (плацкарт), десь після Сміли підсіла бабуля з онуком”