На Одещині нарахували 7 недокомунізованих пам’ятників Леніну та Марксу
Всі незнесені постаменти знаходяться у Болградському районі

На території семи населених пунктів Болградського району на Одещині залишаються пам’ятники, які є символами комуністичного тоталітарного режиму. Про це повідомляє ЗМІ з посиланням на інформацію Українського інституту національної пам’яті.

«Це пам’ятники Владіміру Лєніну в селах Виноградівка, Виноградне, Голиця, Городнє, Залізничне, Калчеве, Нові Трояни. А також пам’ятник Карлу Марксу в селі Городнє та зображення серпа та молота у селі Голиця», — йдеться у повідомленні.

Інститут звернувся до сільських голів з вимогою негайно виконати Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки» та демонтувати пам’ятники.

Окрім того, працівники Інституту надіслали листи до поліції, прокуратури й СБУ з метою організувати притягнення до відповідальності посадових осіб органів місцевого самоврядування зазначених населених пунктів, які порушують законодавство України.

В Інституті нагадали, що в Україні діє Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки»

Згідно з яким на всій території України забороняється «виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, у тому числі сувенірної, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних радянських республік або їх фрагментів, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму».

А відповідно до статті 436-1 Кримінального кодексу України поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої, а ті самі дії, вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Читайте далі на hyser: Портрет Сталіна та радянські гасла у центрі Харкова: хай росіяне кланяються «усатому таракану», українці ніколи не пробачать радянській владі жодного з її злочинів