Петицію з вимогою до уряду Росії піти на обмін в’язнями з Україною підписали 50 тисяч людей

Український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування в колонії, вимагаючи звільнення українських політв’язнів у Росії

Петицію за обмін політичними в’язнями між Росією і Україною підписали понад 50 тисяч людей. Вона була створена в травні після початку голодування українського режисера Олега Сенцова, ув’язненого у Росії.

Автор петиції біолог із російського Дмитрова Олександр Рекубратський вимагає від російського уряду провести обмін у форматі «всіх на всіх».

Він неодноразово проводив одиничні пікети на підтримку українського режисера.

14 травня кримчанин Олег Сенцов, засуджений в Росії до 20 років за звинуваченням у тероризмі, оголосив безстрокове голодування в колонії, вимагаючи звільнення українських політв’язнів у Росії. По всьому світу тривають акції на підтримку режисера.

У Росії й анексованому Криму, за даними правозахисників, утримують близько 70 українських політв’язнів.

Нагадаємо, 2 липня Геращенко повідомила, що Україна готова обміняти 23 громадян Росії на українців, які перебувають на Росії і на окупованих територіях.

Проте Росія ігнорує пропозицію України обміняти 36 політв’язнів — вона досі не надала Україні відповідь на пропозицію передати 36 українських політв’язнів в обмін на російських.

Як відомо, Сенцов знаходиться у передсмертному стані. Політв’язень перебуває у повній ізоляції. До нього нікого не пускають і не передають листи від рідних.

До українського політв’язня на Росії Олега Сенцова не пустили священика

Популярные статьи сейчас

В новом сезоне "Мира наизнанку" Диме Комарову пришлось вытворять невероятное. Ведущий приоткрыл тайну

Леся Никитюк очаровала всех своим персиком в селе: вот это телега у нее

Официально! Киевстар предупредил украинцев о смене тарифных планов. Начнется 1 сентября

Кара Божья и апокалипсис: пророчества Иоганна Кеплера начинают сбываться. Он говорил об этом еще в 1610-м году

Показать еще

Про це повідомила перша віце-спікерка Верховної Ради України Ірина Геращенко в Facebook, передає ЗМІ.

Зазначимо, Сенцова намагався відвідати російський священик Григорій Міхнов-Вайтенко, який має право відвідувати ув’язнених. Однак начальник УФСВП Ямало-Ненецького автономного округу Олександр Новіков відмовив йому, пославшись на те, що не бачить доцільності у зустрічі священика з українським політв’язням.

«До Сенцова не пустили священика…якщо чесно, намагалася передати Олегу листи. На десятки моїх листів … ніколи не було жодної відповіді. Можливо, вони ніколи й не доходили до Олега. Але яка підлість — не пустити українську омбудсвумен, тепер — священика. Повна ізоляція, в тому числі інформаційна», — підкреслила Геращенко.

Читайте далі на hyser: «Він торгується»: карликовий диктатор звільнить українських політв`язнів лише за одної умови — у Порошенка озвучили ультиматум, який висунув Путін