Бандера та порятунок історії: чого харків’яни хочуть від Кернеса — мешканці Харкова не полишають спроб достукатися до чиновників за допомогою сервісу електронної демократії

Здається, що містяни в липні пішли на канікули. На сайті мерії зареєстрували 37 петиції. Більшість традиційно про погані дороги, розбиті парки та неякісний міський транспорт

Порятунок історії Харкова

Найболючішим питанням липня виявилося знищення та занепад історичних будинків. Так, Олена Рофе-Бекетова на сайті мерії зареєструвала вимогу припинити руйнування та знищення об’єктів культурної спадщини в місті.

«Впродовж останніх років по центру міста ведеться системне знищення історичної пам’яті: будинки, що складають неповторне архітектурне обличчя Харкова та зберігають в собі відбитки історії, доводяться до аварійного стану та руйнуються. Місто втрачає свою культурну, історичну унікальність та економічну привабливість та набуває вигляд неохайного провінційного містечка, притону для безхатьків», — написала Бекетова.

Цю петицію підтримали 900 містян. Збір підписів триває.

Увічнення Степана Бандери

Ще одне прохання до чиновників — увічнити ім’я Степана Бандери у назві однієї з вулиць або площ міста.

«Пропоную увічнити на карті міста Харкова ім’я видатного діяча нашого народу, патріота України, який стояв біля витоків державності України, Степана Андрійовича Бандери, шляхом присвоєння його імені одній з вулиць, площ або будь-якого іншого об’єкта інфраструктури міста», — написав автор петиції Олександр Нестеренко.

Поки звернення Нестеренка зібрало 322 підписи. Збір триває.

Комфорт у метро

А от третє за популярністю на сайті мерії звернення зареєстрували під дивною назвою «Не допустимо для Харкова».

Цією петицією Надія Трофимова просить встановити туалети в метро

«Встановити на кожній станції метро туалети і біля кожного входу в метро. Це дико, коли на тисячний потік людей в метро туалет знаходиться тільки на одній станції», — заявила Трофимова.

Нині її вимогу підтримали 216 містян. Збір триває.

Пояснення для хворих

Ще одне прохання до мерії стосується комфорту в поліклініках. Так, Алла Мироненко просить розмістити в медичних установах інформацію, які саме послуги нині є безкоштовними.

«Щоб в поліклініках міста не тривали побори у вигляді обов’язкових благодійних внесків за відвідування лікаря, за клінічні аналізи. У всіх поліклініках міста на видному місці необхідно розмістити інформацію про те, які медичні послуги можна отримати в поліклініці безкоштовно з 1 липня 2018 року Інформація повинна бути доступна людям похилого віку, інвалідам і тим, хто погано бачить людям», — йдеться у зверненні.

Поки ідею Мироненко підтримали 200 харків’ян. Збір триває.

Відповідь за розбиті дороги

Доведеться міському голові відповісти на чергову петицію про розбиті дороги. Цього місяця з проханням провести капітальний ремонт дороги від вулиці Леся Сердюка до Окружної дороги набрала необхідну кількість підписів. Це звернення зареєструвала наприкінці квітня Ірина Пустобрикова. Вона говорить, що через поганий стан дороги ледь не щодня виникають затори.

«Автомобілісти міста Харкова вимагають провести капітальний ремонт, благоустрій та розширення до чотирьох смуг ділянки дороги на виїзді з міста — від улиці Л. Сердюка до Окружної дороги. А також відрегулювати роботу світлофорів на даній ділянці дороги. Незважаючи на наявність п’яти заправок на даній ділянці, дорога перебуває у аварійному стані», — йдеться у петиції.

От тільки чи відповість на вимогу міський голова, чи авторка отримає лише формальну відписку – поки не відомо.

Читайте далі на hyser: Портрет Сталіна та радянські гасла у центрі Харкова: хай росіяне кланяються «усатому таракану», українці ніколи не пробачать радянській владі жодного з її злочинів