Хто він, дідусь, який зачитав Кобзаря у Володимирі, що московські попи ФСБ РПЦ потікали з офіційного святкування Дня міста

Служителі церкви та прихожани обурилися, коли почули вірш Кобзаря, який зацитував місцевий мешканець.

Під час офіційного святкування Дня міста Володимира-Волинського, яке відзначає свою 1030 річницю, священики і парафіяни УПЦ МП покинули святкові заходи у Володимирі-Волинському через вірш Кобзаря, пише Буг.

Зранку, 28-го липня, у Володимирі-Волинському, біля пам’ятника князю Володимиру, зібралися священики міста для святкової літургії. Однак святкування закінчилося неочікувано, адже прихожани та священики Успенського Собору обурилися на вірш, який вийшов цитувати житель міста.

Їм не сподобався вірш, який читав Дмитро Себій, володимирський активіст та борець за незалежність України. Чоловік зачитав присутнім твір Тараса Шевченка “І мертвим, і живим, і ненародженим…”.

Коли чоловік дочитував вірш, священики Московського патріархату забрали ікону Божої Матері та стали співати церковні пісні і йти в напрямку храму через парк. Прихожани дещо емоційніше сприйняли твір, дехто перехрещував декламатора, хтось плював в його сторону, а хтось казав, що він “нечиста сила”.

В цей же час священики і прихожани УПЦ КП підтримати декламатора оплесками. А в кінці пролунало “Слава Україні – Героям Слава!”.

Залагодити ситуацію спробував міський голова Петро Саганюк, який взявши мікрофон, звернувся до всіх з проханням обійтися в ці дні без політики.

«Умийтеся! Образ божий

Багном не скверніте.

Не дуріте дітей ваших,

Що вони на світі

На те тільки, щоб панувать…» — писав Шевченко у цьому вірші.

Тож, хто він, дідусь, який з такою силою читає Шевченка і що його привело на площу?

На Волині Дмитро Себій людина досить відома. Його часто називають найстаршим фермером краю.

Дисидент, адже свого часу судилося чоловікові пережити переслідування влади і спецслужб.

Він товаришував із Левком Лук’яненком, був знайомий із В’ячеславом Чорноволом. Був одним із засновників Волинської крайової організації Народного Руху України.

У 80-х роках Себій очолював на Волині Гельсінську спілку.

Він до сих пір береже протоколи обшуку його оселі працівниками прокуратури і КДБ, акти опису майна. Бо громадянська позиція йому не минулася дарма. Влада не раз присилала в його оселю представників спецслужб. У хаті шукали літературу, яка ганьбить радянську владу.

Дмитро Себій має гарну домашню бібліотеку. Має добру пам’ять, часто цитує Шевченка, Франка і каже, що мало багато читати, треба вміти думати й аналізувати.

Вчора Дмитрові Себію 76 років.

Раніше Hyser писав про дуже стислу історію української церкви: від Русі до сьогодення (інфографіка)