Образили доньку бійця АТО: хто винен в історії з безкоштовним відпочинком дітей-мажорів в ЄС — підводні камені «каламутної» ситуації з поїздкою українських дітей в Хорватію

Скандал навколо відправки на відпочинок до Хорватії українських дітей не вщухає. З 50 школярів Краматорська, семеро виявилися дітьми самих організаторів цієї поїздки. Місцеві жителі вирішили, що до моря насправді вирушили «мажори».

Але образливих нападок зазнали і «невинні» — наприклад, дочка загиблого в АТО підполковника.

Питання по трьом прізвищам

Як ми з’ясували, організатором поїздки краматорських дітей виявилася місцевий депутат від Блоку Петра Порошенка Лілія Кісліцина, яка працює в краматорській компанії SCaT директором з маркетингу і розвитку.

Про це стало широко відомо після того, як нардеп від БПП Марія Іонова в Facebook повідомила радісну новину — в Хорватію вирушили діти з зони військового конфлікту з категорій: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти бійців АТО.

Однак одна з місцевих жителів Русалова на фото щасливих хлопців відшукала дітей «мажорів». Коли користувачі соцмереж виявили серед хлопців м’яко кажучи «не тих», Іонова відредактувала свій пост і додала, що відбирали також дітей серед тих, хто заслуговує на це своїми успіхами в навчанні, спорті, а також серед тимчасово переміщених осіб.

Однак жителі Краматорська не заспокоїлися і почали вже за прізвищами відшукувати тих, хто вирушив до Хорватії «по блату». Мовляв, хтось із дітей — дочка директора місцевого магазину, хтось родичка Кисліциної, хтось — дочка співробітниці депутата тощо.

«Впевнена, що можна розібратися по кожному конкретному випадку, не потрібно відшукувати обман і хитрість там, де їх немає. Пояснення відповідальних за формування групи буде надано по поверненню», — пояснила Іонова в Facebook.

У коментарі журналістам ж вона так прокоментувала ситуацію: «Цю поїздку курирував і посол Хорватії. Їх сторона не висувала ніяких вимог по відбору дітей, для них головне, щоб це були діти з Донецької області, які пережили військові дії. Він сам зараз дуже засмучений цими подіями».

За словами нардепа, організатори самі спочатку визначили категорії — хто саме поїде. Хотіли, щоб це були діти загиблих військових або тих, хто зараз воює.

«Що стосується дітей-сиріт, то у них з’явилася можливість поїхати в Перу і Аргентину, і ми вирішили не розбивати їх групу. Потім з’явилися діти-переселенці, їх теж потрібно було взяти. Діти, які досягли хороших результатів в спорті, в науці… Чому ні? Пост я написала, але оскільки піднялася така хвиля, то зателефонувала Лілі і попросила все-таки уточнити, хто саме потрапив в список», — повідомила Іонова.

Вона підкреслила, що дійсно є питання по трьом прізвищам — двох подавав відділ освіти Краматорська.

«Я вже пізніше довідалася, що в групу потрапив син заступника мера Краматорська. Але він хороший хлопець, спортсмен, призер предметних змагань, ну при чому тут батько? Є дівчинка волонтерки, яка в 10 років має третій розряд з плавання, гордість Краматорська. І прийомний син одного з депутатів міської ради, теж хлопець переможець конкурсу Василя Стуса, він грав головну роль у виставі. Там всі гідні діти», — говорить Іонова.

Постраждали невинні

У будь-якому випадку потрібно відзначити, що зазнали образливих звинувачень і діти, які без сумніву заслужили відпочинок в Хорватії. Так, мама однієї з дівчаток Тетяна Тедоровіч виклала скрін, де їй пишуть, що вона «багата жінка і могла б сама відправити доньку за кордон». Насправді чоловік Тетяни, батько її дочки підполковник Вадим Суський загинув на сході в серпні 2018 року.

Відгукнулася і сама Лілія Кісліцина, яка зараз перебуває з цією групою дітей в Хорватії.

«Як повідомляють друзі і колеги, поки ми з дітьми насолоджуємося відпочинком, в рідному Краматорську вже йде «розслідування»- яких «неправильних» дітей Кісліцина повезла до Хорватії, і може, щось з цього отримала», — написала краматорський депутат.

За її словами, перевагу при виборі кандидатів для поїздки віддавали дітям, які заслужили цього своїми успіхами в навчанні, спорті, сиротам і дітям, які позбавлені батьківського піклування, дітям учасників АТО з Донецької області, дітям з багатодітних сімей, з сімей тимчасово переміщених осіб. Також Кісліцина каже, що спочатку хотіли відправити 100 осіб, потім список скоротили до 50 і довелося проводити другий етап відбору.

Правда, батьки дітей, які не потрапили в поїздку, кажуть, що було три етапи, і в кінцевому рахунку відбирали набагато менше осіб.

Волонтер Центру допомоги учасникам АТО Донецької області Інна Востокова також повідомила OBOZREVATEL подробиці відбору хлопців. За її словами, до них в Фонд по телефону зверталися організатори цієї поїздки і просили надати контакти дітей загиблих воїнів АТО.

«Спочатку поїхати погодилося 11 дітей, але в підсумку поїхало тільки четверо. Хоча на них був зібраний весь пакет документів, оплачені путівки, страховки і квитки. Неприємно, що все було в останній момент», — повідомила Востокова.

Організатори поїздки обіцяють пізніше провести прес-конференцію і надати цифри — за якими категоріями і скільки поїхало дітей на відпочинок.

Читайте далее на hyser: На Донбасі герої не потрібні: добровольців тихо прибирають з передової. Ті, хто не хоче коритися ВСУ та українським продажним політикам, вже поза законом — комусь не вигідно мати в ООС патріотів