“Вчора відбулася подія, яка пройшла майже не поміченою. А це, на мою думку, одне з найвидатніших досягнень нашого МОЗу та причетних”

«Вчора відбулася подія, яка пройшла майже не поміченою. А це, на мою думку, одне з найвидатніших досягнень нашого МОЗу та причетних. Йдеться про зниження ціни на препарати для лікування гепатиту С для України. Для пересічних громадян це ніби не сильно важливо, а, ну да, добре, але нічого супер особливого (от хресний хід в Києві, то да). Так, поки сам чи твої близькі не стикнуться з цим захворюванням, то не сильно і переймається.

Мало, хто знає, що це, в принципі, смертельне захворювання. Так помирають не сьогодні, не завтра і навіть не післязавтра. Але, якщо не лікувати, то це – цироз печінки, і поступово смерть. Раніше, повноцінне лікування могли отримати не всі, навіть не більшість. Коштів на всіх не вистачало, а за свої гроші не кожен міг купити препарат. А знаєте скільки хворих на гепатит С в Україні? Сотні тисяч, а по деяким даним – біля мільйону.

Вдумайтесь в ці цифри. Мільйон врятованих життів. Які вилікуються і не заразять інших. А це ще мільйони. Та тільки за одне це нинішня команда МОЗ заслуговує на велику подяку. А знаєте, що мені “подобається “?

Почитайте коментарі до цієї новини.

– закуплять неефективні ліки

– випробування препаратів на українцях

– відмивають гроші на фуфломіцинах

І так далі. Люди, схаменіться, не будьте тими мухами, що зза гімна, квітів не бачать.»

Sasha Baklan

Нагадаємо, що пацієнти з гепатитом С в Україні отримають нові безкоштовні ліки, заявила у Facebook 27 липня в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Гепатит С – більше не вирок. Усі пацієнти з гепатитом С, які стоять у черзі на лікування, отримають високоякісні та сучасні ліки безоплатно, починаючи вже із цього року! Завдяки міжнародним організаціям МОЗ України закуповуватиме інноваційний курс лікування від гепатиту С – ліки, які визнані країнами світу як якісні та безпечні. Їх ефективність у лікуванні гепатиту С сягає понад 90%», – написала Супрун.

За її словами, вартість курсу лікування – $89. Пацієнти отримають його безкоштовно, курс триватиме 12 тижнів.

«Раніше це було в рази дорожче для держави, тому менше людей отримували лікування безоплатно. Воно тривало довше (24 або 48 тижнів) та давало менше ймовірностей одужати (в середньому ефективність такої терапії досягала 50%).

Така велика різниця виходить тому, що раніше для лікування хронічного гепатиту С застосовували інтерферонову терапію (комбінація пегільованого інтерферону і рибавірину). Ми переходимо на сучасні рекомендації, які передбачають застосування безінтерферонового курсу, який складає 12 тижнів із дуже великими шансами на одужання», – додала Супрун.

Глава МОЗ поінформувала, що у 2018 році коштом держави лікуватимуть приблизно 6 тис. пацієнтів. Також у черзі перебуває 2373 пацієнти.

«Ми плануємо повністю переглянути план закупівель наступного року та закуповувати лише ці інноваційні ліки від гепатиту С за кошти державного бюджету. Спланованими ефективними діями ми зможемо подолати епідемію гепатиту С в Україні», – заявила Супрун. Більше читайте тут: http://gordonua.com/ukr/news/health/-patsijenti-z-gepatitom-s-v-ukrajini-otrimajut-bezkoshtovni-liki-suprun-282561.html

Ранее Hyser писав як це — жити за правилами Супрун: навіщо в.о. міністра охорони здоров’я скасовує бахіли і флюорографію і що про це думають українські лікарі