США взялися допомогти у кримінальному розслідуванні в справі чиновників та посадових осіб України, пов’язаних із контрабандою

Департамент кримінальних розслідувань Служби внутрішніх доходів США готовий надати Державній фіскальній службі інформацію про українських чиновників, пов’язаних із контрабандою.

Про це повідомила речниця ДФС Наталія Непряхіна у Facebook.

«І знову про Департамент кримінальних розслідувань Служби внутрішніх доходів США. Вразили нашу делегацію!

Вони готові надавати Державній фіскальній службі оперативну інформацію щодо чиновників та посадових осіб України, а також афілійованих з ними компаній, які займаються контрабандою.

Справа в тому, що філії Департаменту кримінальних розслідувань працюють не лише в Америці, а й у Європі — Франкфурті та Лондоні, взаємодіє з Європолом, в Азії та Австралії. Тому мають інфу щодо незаконних оборудок компаній, афілійованих з різного рівня чиновниками, політиками.

Департамент кримінальних розслідувань Служби внутрішніх доходів США- це той підрозділ економічних розслідувань, про який ми 4 роки в Україні говоримо. Абсолютно незалежний, неконтрольований політичними силами, президентом і тд. Орган, який поважають, бо про якість роботи говорить статистика-результатом розслідувань у 80% випадків злочинці отримують вироки.

А ми у себе в країні поки говоримо про створення Служби фінрозслідувань, як і про необхідність криміналізації контрабанди. Більшість на словах — за, як справа до голосування доходить — підтримка мінімальна.

Проте є у цьому підтримка МВФ. Вчора зустрілися з з керівником управління доходів, заступником директора податково-бюджетного департаменту МВФ Хуаном Торо. Повне розуміння, бо і його країна -Чілі- передивала всі ці процеси. Він вважає, що позиція уряду і парламенту, всіх політиків, влади повинна бути однакова. Протидія контрабанді, криміналізація — потрібні державі!», – написала вона.

Речниця ДФС зазначила, що філії американського Департаменту кримінальних розслідувань працюють не лише в Америці, а й у Європі – Франкфурті та Лондоні, а також взаємодіють з Європолом, в Азії та Австралії, тож мають інформацію щодо незаконних оборудок компаній, афілійованих з різного рівня чиновниками і політиками.

Непряхіна наголосила, що цей орган незалежний і ефективний: у 80% розслідувань злочинці отримують вироки.

Ранее Hyser писал о том, что Порошенко с Гройсманом делят прибыль от контрабанды: каждый хочет иметь «своих» людей на границе — кто же из них будет иметь больший куш, решит Верховна Рада