Дієго Карлович Фавілла Чвіль вчить українську мову, хоч живе та народився за 12 тисяч кілометрів від України. А ще він залюбки ліпить вареники і співає “Черемшину”.

Газеті “Експрес” аргентинець розповів, що вивчати мову предків почав чотири роки тому.

“У мене вдома українською час до часу говорили мама з бабусею. Але мене не вчили цього. Коли я був малим, то думав, що вони говорять невідомою мовою, щоб не розумів тато-італієць, — сміється Дієго. — Коли в Україні почався Євромайдан, я вирішив вчити українську мову. Події у Києві, які транслювали в новинах в Аргентині, дуже надихнули мене”. Тоді Дієго став шукати мовні школи.

Однак на всю Аргентину знайшов лише курси навчання російської: “Так я став вчити російську. Аж раптом на одному із занять ми вивчали фразу “Что ты делаешь?”. У той момент я згадав, як моя бабуся казала: “Що то ти робиш?”. О, так це ж зовсім різні слова! Українською — так милозвучно! Зрозумів, що я вчу щось не те…”. Після цього Дієго звернувся до культурного центру “Просвіта” в Аргентині.

Тут став знайомитися з українськими традиціями і мовою. “Я закохався в українську! — захоплено каже чоловік. — Вона така мелодійна! І чимось схожа на батькову, італійську. Мені стало мало навчання у “Просвіті”. Тож я почав опановувати мову самостійно. Вчив граматику за правилами, які знайшов у інтернеті, перекладав українські вірші, слухав українське радіо. Найскладніше мені було зрозуміти відмінки, оскільки в іспанській мові такого немає.

Але я не зупинявся, вчив, вчив, вчив і… почав писати українською! Тепер, через чотири роки навчання, я можу легко написати лист писаними українськими літерами. Пригадую, як в обідню перерву на роботі я щодня виконував вправи. В одній руці — тримав ручку, в іншій — ложку. Так і вчився”. “Практика української мови під час обіду на роботі”, – написав Дієго у соцмережі.

Нагадаємо, що нещодавно прийняли Закон згідно з яким бажаючим отримати громадянство доведеться складати іспит з української мови.

Цей та інші заходи, на думку президента, повинні передбачатися держпрограмою на 2018-2028 роки для забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя.

Президент України Петро Порошенко доручив Кабінету міністрів України запровадити в установленому порядку сертифікаційний іспит з української мови для осіб, які подають клопотання про прийняття громадянства України.

Про це йдеться в указі глави держави №156/2018 «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України» від 31 травня, опублікованому на сайті президента.

Популярные статьи сейчас

Худая, но «фигурная»: Вика из НеАнгелов порадовала поклонников пляжными снимками. Глаз не оторвать!

В новом сезоне "Мира наизнанку" Диме Комарову пришлось вытворять невероятное. Ведущий приоткрыл тайну

У Дженнифер Лопес еще больше выросли бедра. Поклонники подозревают операцию. Фото

Вот это зверь! Старый Москвич превратили в настоящий спортивный шедевр

Показать еще

Цим указом президент постановив «визнати за необхідне вжиття невідкладних заходів щодо зміцнення державного статусу української мови та створення єдиного культурного простору України».

Згідно з документом, Кабмін протягом місяця має створити експертну групу, яка проведе аналіз сучасної мовно-культурної ситуації в Україні, розробить критерії оцінки ефективності державної мовної політики і політики у сфері культури та механізми моніторингу мовно-культурної ситуації на постійній основі.

Експертна група повинна складатися з представників державних органів та органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, провідних вітчизняних вчених і міжнародних фахівців.

З урахуванням пропозицій експертної групи уряд протягом двох місяців повинен затвердити державну цільову програму на 2018-2028 роки для забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя, для створення єдиного культурного простору України та для збереження цілісності культури.

Державна цільова програма повинна передбачати, зокрема, «покращення якості викладання державної мови в закладах освіти, сприяння вивченню української мови іноземцями, розробці дистанційних та онлайн-курсів з вивчення української мови, запровадження в установленому порядку сертифікаційного іспиту з української мови для осіб, які подають клопотання про прийняття до громадянства України».

Раніше Hyser писав зворушливий пост поляка про Україну, який змушує замислитись.