Збіг чи закономірність: українці стали частіше розлучатися, зате довше жити, та чому зросла кількість дітей, які народжуються поза шлюбом

Минулого року зареєстрували майже 130 тис. розлучень, зростає кількість дітей, які народжуються поза шлюбом

Україна за роки Незалежності дуже змінилася. Нас сміливо можна назвати проєвропейською країною – принаймні, всі до цього прагнуть, інша справа, що відбувається процес дуже повільно.

Експерти міжнародної дослідницької групи за останній період зібрали основні статистичні дані. І як виявилося, земляки почали жити на два роки довше. Але при цьому значно рідше готові створити родину, а розлучаються мало не щодня.

Середня тривалість життя українців

Зараз в середньому українці живуть 72 роки. Як і раніше жінки живуть довше, ніж чоловіки. Тривалість життя українок — майже 77 років, українців — 67 років, повідомила Державна служба статистики. Однак поки в країні більше помирає людей, ніж народжується.

Минулого року Україні народилося понад 360 тис. дітей, однак померло на 200 тис. більше. На першому місці серед причин смерті залишаються хвороби системи кровообігу. У минулому році через них померло майже 400 тис. громадян. Зараз нас і вами нараховується всього 42 млн осіб, але це без урахування населення анексованого Росією Криму та тимчасово окупованого Донбасу.

Приріст населення

Серед усього населення майже 8 млн — діти до 18 років. Літніх людей у віці від 65 років і старше — 7 млн. Працездатних українців налічується понад 25 млн. За роки незалежності кількість зареєстрованих шлюбів зменшилася майже вдвічі. Так, у 2017 році зафіксували 250 тис. шлюбів.

Розлучення та демографічна ситуація

До речі, найбільше розлучалися в Україні на початку 90-х. Минулого року зареєстрували майже 130 тис. розлучень, зростає кількість дітей, які народжуються поза шлюбом. Якщо в 1990 році кожна десята дитина з’явилася у жінки, яка не перебувала в зареєстрованому шлюбі, то в минулому — вже кожен п’ятий.

Тривалість життя

Українки частіше народжують у віці від 20 до 30 років. Серед причин смерті українських громадян основний залишаються хвороби системи кровообігу. На другому місці — новоутворення. Так, в минулому році кожна сьома смерть сталася саме через рак.

Соціальні цінності

Вже, на жаль, не такі важливі. За статистикою, із 28 держав-членів Євросоюзу в восьми країнах більшість дітей були народжені у пар, які не перебувають у шлюбі. Лідером рейтингу стала Франція, де майже 60% немовлят з’явилися у пар, які не перебувають у шлюбі. Болгарія і Словенія розташувалися на другому і третьому місцях рейтингу. Такі дані опублікувала статистична служба Євросоюзу.

Точно такі тенденції зараз і в Україні.

Розлучення, статистика

Жінки більше цінують свободу, улюблену роботу, мріють стати незалежними, а родина вже на другому плані. Може тому 70 тисяч маленьких українців досі живуть тільки з одним із батьків.

Дивіться: Чому мізерно мало українців доживає до глибокої старості

Ранее Hyser писал про то, что ученые заявляют, что люди в браке получают больше удовольствия от жизни.