У Росії та Донбасі утримуються десятки українських громадян. Український уряд вирішив дати грошей їх сім’ям

Кабінет Міністрів України прийняв рішення виділити по 100 тисяч гривень родинам політичних ув’язнених, які перебувають у в’язницях в Росії і на Донбасі. Про це на засіданні уряду повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Російська агресія триває. Українська земля сьогодні поневолена. Люди в окупації. Треба пам’ятати про кожного, хто страждає від обмеження прав. Ми приймаємо рішення про підтримку сімей політичних в’язнів і виділяємо по 100 тисяч гривень», — сказав він.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що у Російській Федерації утримуються 38 українських громадян.

Зокрема, це Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Ахтем Чийгоз, Руслан Зейтуллаєв, Арсен Джеппаров, Євген Панов, Андрій Захтей, Редван Сулейманов, Володимир Присіч, Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов, Володимир Дудка, Олексій Стогній, Гліб Шаблій, Володимир Балух та інші.

Раніше стало відомо, що Україна має намір подати в Європейський суд з прав людини комплексний позов щодо українських політв’язнів, які незаконно утримуються Російською Федерацією.

Відзначимо, що недавно в мережі з’явилися відеокадри з колонії, де незаконно утримують українського режисера Олега Сенцова. В мережу виклали відеокадри, на яких можна побачити українського режисера Олега Сенцова. Це сталося вперше за два роки російського ув’язнення. Відповідне відео було знято близько місяця тому, у вісімнадцятий день голодування українця.

В колонії записали, як Сенцову в кінці травня дзвонила Ксенія Собчак і її мати – член Ради федерації Людмила Нарусова. Пізніше, силовики віддали ролик російським ЗМІ, а ті, у свою чергу, опублікували його в мережі.

Як відомо, 11 травня 2014 року, в Криму, Олега Сенцова затримали російські силовики. Йому інкримінують підготовку терактів на півострові під час окупації Росією. Через деякий час Сенцову ще приписали зберігання зброї і вибухівки.

Ранее Hyser писал про «Пусть не смеют говорить, что украинцы»: российский актер-доброволец «ударил в сердце» своими пронзительными словами