У п’ятницю, 27 липня, українці зможуть спостерігати найдовше місячне затемнення століття, при цьому Місяць набуде червоного відтінку, через що його називають «кривавим».

Щоправда побачити це дивовижне явище можна буде за умови відповідної погоди.

Портал «Знай.ua» дізнався, де у Києві можна буде спостерігати за Місяцем в телескоп і яка буде погода завтра в столиці.

Два популярних погодних ресурсу Sinoptik і Gismeteo прогнозують на завтра дощ з грозою. Однак надія побачити затемнення є — опади обіцяють вдень. А видиме затемнення почнеться з 22:30, піку досягне о 23:21, а о 00:13 завершиться.

Крім того, в цю ніч неозброєним оком можна спостерігати за Марсом, який наблизиться до Землі на відстань 58 млн км і буде здаватися яскравішим, ніж зазвичай.

Sinoptik уточнює, що дощ у Києві 27 липня можливий в проміжок 15: 00-18: 00, а до 21:00 опади припиняться, буде мінлива хмарність.

Побачити місячне затемнення можна буде неозброєним оком, без спеціальної техніки. Ідеально вибрати місце з гарним оглядом неба, подалі від електричного освітлення або хоча б там, де його найменше.

Крім того, роздивитись «кривавий» Місяць в телескоп завтра пропонують відразу в декількох місцях міста Києва.

Головна астрономічна обсерваторія НАН України проводить захід «Велике протистояння Марса і повне затемнення Місяця».

Крім спостереження заплановано дві лекції. Організатори попереджають, що обсерваторія знаходиться в лісі, тому можуть знадобитися засоюи від комарів.

Час проведення: з 20:00 до 00:00.

Адреса: вул. Академіка Заболотного, 27.

Вартість: 130 грн для дорослих і 70 грн для дітей.

Клуб аматорів астрономії «Астрополіс» організовує захід «Тротуарка. Дивимось місячне затемнення». У програмі спостереження за Місяцем і Марсом в телескопи.

Час проведення: з 20:30 до 22:30.

Місце проведення: Парк Слави.

Вхід вільний.

СаЛо («самопальна лабораторія» анонсує захід «Лабараторне Затемнення Місяця». На супер Марс і темний Місяць пропонують дивитися у дворику будинку.

Час проведення: з 21:00 до 00:00.

Місце проведення: вул. Полковника Потєхіна, 8.

Вхід вільний.

У Харкові також чекають затемнення Місяця. Науково-популярний клуб ВУММ (Вільний Університет Майдан Моніторинг) проведе захід «Місячне затемнення та спостереження у телескоп».

Під час нього можна буде спостерігати за явищем в телескоп, а також задати питання астрономам.

Час проведення: з 20:30.

Місце проведення: Харків, вул. Отакара Яроша, 28.

Вхід вільний.

Ще раз застерігаємо, що спостерігати за затемненням Місяця і яскравим Марсом можна буде за умови гарної погоди.

Ранее Hyser писал про затмение, которое меняет судьбы, поразило мир: Советы астрологов в день энергетических всплесков (кадры удивительного явления)