Понад 50 українських митців та громадських діячів, серед яких Ліна Костенко, Юрій Андрухович, Іван Малкович, Риима Зюбіна, просять українського режисера, в’язня Кремля Олега Сенцова припинити голодування

Відповідний лист оприлюднив голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров на своїй сторінці у Facebook.

«У світі не так багато людей такої волі, як ти. Ми знаємо, що ти не любиш, коли про тебе говорять добре. Але така вольова, міцна духом людина нам потрібна живою. Саме для того, щоб продовжити подальшу боротьбу за всіх наших хлопців, за яких ти готовий життя покласти. Ти нам потрібний. Навіть із в’язниці ти зміг об’єднати всіх нас для цієї боротьби», – йдеться в листі.

У листі також згадана історія лідера кримськотатарського народу, багаторічного в’язня радянських таборів Мустафи Джемілєва, якого вмовив припинити голодування Андрій Сахаров.

«Ми тебе просимо від імені всіх нас. Від імені всіх, хто цінує життя і волю вище всього. Просимо з повагою і з любов’ю до тебе. Низький уклін твоїй мамі. Наша любов до твоїх діткам! Заради любові до них, заради любові до нас, заради Бога просимо тебе припинити голодування. Наполегливо просимо. Дуже просимо тебе! Зроби для нас цей подвиг любові», — пишуть митці.

Нагадаємо, раніше британське видання Independent повідомило, посилаючись на Каплан, що Олег Сенцов знаходиться у передсмертному стані, і невідомо, скільки він ще протягне.

Пізніше Каплан спростувала передсмертний стан Сенцова.

«Не казала я нічого про передсмертний стан Олега. Або знову щось не так зрозуміли, або для красноного слівця зафігачили. Панікери, спіть уже, похорону не буде, не дочекаєтеся», — написала Каплан.

19 липня адвокат повідомив, що стан Олега Сенцова, який голодує в російській колонії, вдруге різко погіршився.

«Він виглядає ще гірше, ніж минулого разу. Дуже блідий. Ходить сам. Близько тижня тому у нього була друга криза зі здоров’ям. Стало погано, і його хотіли госпіталізувати для того, щоб поставити на повноцінне примусове годування, щоб вливати більше суміші. Він відмовився, і його залишили в колонії з умовою, що суміш він буде приймати сам під наглядом лікаря», — розповів адвокат.

За його словами, Сенцов приймає суміш в день по дві ложки.

«Його утримують у палаті, з голодування виходити не збирається. Каже: «Скільки мене вистачить, стільки і протягну», — зауважив адвокат.

18 липня Європейський суд із прав людини повідомив, що отримав від Росії інформацію щодо стану здоров’я Олега Сенцова.

Довідка: Українського режисера Олега Сенцова разом з активістом Олександром Кольченком затримали представники російських спецслужб в Криму в травні 2014 за обвинуваченням в організації терактів на півострові.

25 серпня 2015 року російський суд у Ростові-на-Дону засудив українського режисера з Криму Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у підготовці терактів у Криму, а ще одного українця Олександра Кольченка – до 10 років ув’язнення у виправній колонії суворого режиму.

14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування у російській в’язниці, вимагаючи відпустити всіх українців, утримуваних на Росії та анексованому Криму.

13 липня режисеру виповнилося 42 роки. У цей день його мати написала президенту Росії Володимиру Путіну листа з проханням про помилування сина.

Читайте далі на hyser: «Концерт для украденной земли»: «Бумбокс» посвятили новую песню Сенцову и спели ее на глазах у разъяренных россиян (видео)