Серед найпопулярніших професійних напрямків цього року – філологія, право, менеджмент, комп’ютерні науки і туризм. Дані з кількості поданих заявок оприлюднив у Facebook перший заступник голови Комітету ВРУ з питань науки і освіти Олександр Співаковський.

«Найбільшу кількість заяв вступники подають, як правило, на кон’юнктурні спеціальності сьогодення, а саме на право, філологію, середню освіту (єдине виключення з переліку), менеджмент, туризм.

Більшість випускників права, менеджменту, частково філології будуть мати серйозні труднощі при працевлаштуванні за спеціальністю. Дуже шкода, що знову таки, природничо-технічні спеціальності, випускники яких можуть створювати ВВП країни не користуються попитом у нашої молоді, і це є серйозним викликом», — зазначив нардеп.

Додав, що сподівається на те, що до 26 липня ситуація зміниться, і більше нашої талановитої молоді зробить свій вибір на користь природничо-технічних спеціальностей. Адже наразі на на фізику і астрономію подано лише 764 заяви, на математику – 1 214.

Рейтинг спеціальностей від минулорічного відрізняється тим, що у 2017-му його очолила економіка. Цікавість до права, туризму і комп’ютерних наук збереглася. У 2016-му топовий список ще більше нагадував цьогорічний. Обирали юридичні, менеджерські і філологічні факультети.

У мережі на дані відреагували песимістично. Здебільшого нарікають: мовляв, абітурієнти не спромоглися проаналізувати перспективи працевлаштування, а черговій партії свіжоспечених юристів доведеться працювати у колцентрах.

ЮРИСТАМ ПЛАТЯТЬ БІЛЬШЕ, АЛЕ КОНКУРЕНЦІЯ ВЕЛИЧЕЗНА

На жаль, статистика підтверджує побоювання українців. Зокрема, правникам доведеться добре попотіти, аби збудувати гідну кар’єру.

«Економісти і правники — це спеціальності, по яких однозначно і давно іде перевиробництво кадрів. На одну зареєстровану вакансію припадає 8,5 зареєстрованих безробітних економістів. А у юристів ще гірше: на одну вакансію — 11 безробітних юристів», — раніше заявив президент Міжнародної громадської організації «Універсальна екзаменаційна мережа» Сергій Мудрук на презентації дослідження «Стан юридичної освіти в Україні».

HR-експерт порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна підтверджує, що конкуренція серед юристів не зменшується, хоча зарплати останнім часом стали вищими.

Вочевидь, можливість заробляти чималі гроші і приваблює молодь. До того ж, професія залишається однією з найбільш медійних. За приблизним підрахунком, адвокати і слідчі залишаються найпопулярнішими героями кінофільмів. У кінопоказах червня-липня конкурувати з ними можуть хіба що бізнесмени. А от вчитель фізики серед героїв двох літніх місяців всього один і те, у артхаузному фільмі «Місіс Хайд».

Наприклад, психологи, які цьогоріч також опинилися в лідерах, за даними Пашкіної, взагалі найменш затребувані у роботодавців. Щоправда, для психологів, психоаналітиків і психотерапевтів більш поширений варіант — відкриття власного бізнесу. Крім того, саме психологію експерти відносять до переліку спеціальностей, яким не загрожує роботизація.

З філологами ситуація протилежна. Як пише футуролог Алекс Росс у книжці «Індустрії майбутнього», наприклад, у перекладачах може взагалі відпасти потреба завдяки розвитку технологій синхронного перекладу. Такі додатки наявні вже зараз, і хоча поки вони недосконалі, це виключно питання часу.

За статистикою Robota.ua, серед затребуваних спеціальностей переважно некваліфіковані або ж такі, що потребують середньо-спеціальної освіти.

«За кількістю вакансій вже котрий рік гран-прі у нас отримує продавець-консультант», — каже пані Пашкіна.

Вимоги до кандидатів мінімальні, як, судячи з графіку, і зарплата.

Серед власників дипломів про вищу освіту у фаворі залишаються IT-спеціалісти: їх на ринку і досі дефіцит.

Читати далі на hyser: Ученые Калифорнийского университета выяснили, какой вид спорта возбуждает женщин больше всего