Після переформатування АТО в ООС все частіше надходять новини про ту чи іншу вдало проведену акцію, або про нові починання в армії

23 липня прес-центр штабу Операції Об’єднаних сил оприлюднив інформацію, що за розпорядженням командувача Об’єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва були створені підрозділи боротьби із бронеоб’єктами та укріпленнями ворога.

Як виявилось, ще наприкінці червня із особовим складом були проведені заходи злагодження та удосконалення навченості і тепер, у разі потреби, ці підрозділи готові виконувати бойові завдання.

Те, що такі підрозділи важливі і навіть необхідні на фронті – ні в кого сумнівів не викликає. Більше того – їх дуже не вистачало на початку 2015-го року, коли росіяни кинули в бій танкові дивізії і за рахунок цього вибили українських захисників з Дебальцевого, Докучаєвська і Бахмутської траси.

Варто пригадати, що тоді лунали розмови про необхідність створення таких мобільних груп, але, судячи з усього, далі розмов ця тема не пішла. Інша справа зараз – після переформатування АТО в ООС. Тим більше, що судячи з усього створення цих підрозділів є особистою ініціативою командувача ООС Сергія Наєва.

До речі, судячи з усього, такі бронебійні підрозділи створені не в кожній бригаді. Принаймні, опитані нами представники кількох бригад, які зараз виконують бойові завдання на передовій, відповіли, що вперше про таке чують.

Менше з тим, давайте спробуємо розібратись – що це саме будуть за підрозділи, якою буде їх чисельність і функції.

На опублікованому штабом ООС відео видно групу з трьох бійців, які з наплічниками висадились на місцевості, знайшли зручну позицію, розгорнули протитанковий ракетний комплекс (ПТРК) і завдали прицільного ракетного удару по ворожій цілі.

Отож, можна зробити висновок, що ці бронебійні підрозділи будуть складатися з трьох військовослужбовців. Власне, це підтверджується і оприлюдненою інформацією про те, що ці підрозділи формуються зі складу розрахунків ракетних протитанкових комплексів.

Як відомо, стандартний розрахунок вітчизняного ПТРК складається з 2-х чоловік:

— командира розрахунку з пусковою установкою;

Популярные статьи сейчас

Аж стринги "впились": Ольга Полякова похвасталась фигурой. Фото

Совсем поехала: Волочкова залезла в бочку и показала свой "веник". Видео

Алла Пугачева облачилась в мини: ее дряблые «прелести» возмутили поклонников

Врачи заинтересовались многочисленными снимками шпагатов Анастасии Волочковой. Говорят, балерина серьезно больна

Показать еще

— помічника командира пускової установки, з двома ракетами.

Однак, якщо потрібно переносити пускову установку і боєкомплект з 8-ми ракет, то розрахунок може складатись з трьох чоловік. Очевидно, новостворені протитанкові підрозділи будуть розраховані на тривалу автономну роботу «в полях», тому складатимуться саме з 3-х бійців, як на відео.

До речі про озброєння. Знову ж таки – точної інформації немає, але нескладно здогадатись, що будуть або американські протитанкові комплекси «Javelin», або українські «Скіф» чи «Корсар», які під час випробувань виявилися не гірше американських за дальністю і точністю стрільби.

Щоправда, якщо говорити про «Javelin», то раніше існували домовленості з американською стороною про їхнє місце зберігання подалі від фронту. А саме на складах у Західній та Центральній Україні. Їхнє використання передбачалося у крайніх випадках, якщо бойовики, наприклад, кинули в атаку танковий батальйон.

Відрізняються між собою українські ПТРК переважно розмірами і масою боєзаряду. В «Корсара» маса ракети в контейнері становить 14,8 кг (з тандемним кумулятивним зарядом), або 14,0 кг (з осколочно-фугасним зарядом). При цьому «Корсар» має калібр ракети – 107-мм, довжину контейнера – 1180 мм і зовнішній діаметр контейнера – 113 мм.

«Скіф» (по суті, експортна версія «Стугни», яка відрізняється лише комплектуючими) комплектується ракетами калібрів 130-мм і 152-мм в транспортно-пускових контейнерах з тандемними кумулятивними і осколково-фугасними бойовими частинами. Довжина ракети складає 1270 мм, довжина контейнера за ракетою – 1360 мм, вага ракети калібру 130-мм – 16 кг.

Що стосується імпортного «Джавеліна», то маса всього комплексу з ракетою становить 22,3 кг, з яких ракета калібру 127-мм важить 15,5 кг

І хоч на Донбасі зараз триває так зване «хлібне перемир’я» і ворог вкрай рідко застосовує танки чи іншу бронетехніку, створення таких підрозділів є абсолютно доречним. Адже, як каже народна мудрість: «Готуй сани влітку».

Читайте далі на hyser: Путін дохвалився «чудо зброєю» перед НАТО та ЄС: західні розвідки вирішили перевірити, скільки правди було в заявах Путіна — результати виявилися неочікуваними