У Львові провідниця потяга №134 «Миколаїв — Івано-Франківськ» нахамила пасажиру, відмовившись розмовляти з ним українською мовою.

Як повідомив у Facebook пасажир Ярослав Попович, інцидент стався 21 липня. Поїзд обслуговувала одеська бригада провідників, а нахамила йому Ніна Вакулик, фото якої він опублікував під своїм постом.

«Звертається до мене російською: «Ваш билетик и документы». Прошу її обслуговувати мене українською. Вона реагує агресивно: «Кто такое сказал, что я должна обслуживать на украинском?

Украинского языка я не знаю, учить не буду, буду обслуживать на русском. Не знаешь русского — иди и учи, националист», — передав діалог пасажир.

Він звернувся до начальника поїзда, який заявив, що поведінка провідниці була неприпустимою і пообіцяв її покарати, якщо та не виправиться.

«Вакулик працює у нас уже давно. Україномовних пасажирів ми повинні обслуговувати українською, проводимо відповідні інструктажі. Якщо вона не знає української, то працювати провідником більше не буде, переведемо її в депо. Крім того, обов’язково проведемо роботу з усіма нашими провідниками», — відповів начальник поїзда пасажиру.

Пізніше він вийшов до провідниці і заявив, що переведе її на іншу посаду, поки вона не вивчить українську мову. «Україномовних пасажирів ви повинні обслуговувати українською!» — наголосив начальник.

Нагадаємо, нещодавно публікували історію, яка сталася у банку ПУМБ через мовний конфлікт.

«Вчора у відділeнні банку ПУМБ - Пeрший Украінський Міжнародний Банк (м. Кропивницький), ось ця працівниця вeрeщала, что у нас два гасударствєнних язика- руцкій і укрАінский, і банк часний і нє падчіняєтца нікакім там законам і канстітуціям Украіни. Патамуша, eта часная тєріторія!

У мeнe всe.»

Людмила Михида

Довідка з Вікіпедії: ПУМБ (Перший український міжнародний банк) – один з провідних українських банків. Належить промислово-фінансовій групі “СКМ” мільярдера Ріната Ахметова. Заснований в 1991 році. З 2009 року організаційно-правова форма ПУМБ – публічне акціонерне товариство. Центральний офіс в Києві.

Раніше Hyser писав «Вибираю овочі в супермаркеті «Сільпо» і чую за спиною: – Дєвушка, я нє могу взвєсіть, вот напєчатала, а ваш апарат нє сработал, – звертається до працівниці торгівельного залу літня жінка»