Журналіст б’є на сполох: «Дивна ми країна. Аж зло бере. На відстані 6 км від маріупольских пляжів стоять російські бойові кораблі»

Журналіст телеканалу ZIK Остап Дроздов про загрозливу ситуацію в Азовському морі. Пряма мова:

“21.30 прямим текстом прямий ефір.

Дивна ми країна. Аж зло бере. Україна фактично втратила своє Азовське море. На відстані 6 км від маріупольских пляжів стоять російські військові кораблі.

Україна де-факто зазнала морської окупації – а в нас мовчок. Сезон відпусток. Я не належу до людей з істеричним складом характеру – але, повірте, хочеш до хрипоти кричати: «Люди, ми реально вже не маємо Азовського моря – а ви сидите на пляжах і їсьте кукурудзу».

І щось воно до болю нагадує анексію Криму. Так само тихо. Так само влада ані слова не сказала. жодної ноти протесту.

Сьогоднішньою програмою ми хочемо прокричати оту густу завісу мовчанки, в яку грається українська влада, яка, таке враження, в долі і в курсі. Інакше неможливо нічим пояснити той абсурд і маразм, щоби держава, в якої відкрито забирають акваторію Азовського моря, продовжувала сидіти на курортах.”

Остап Дроздов

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко віддав розпорядження відповідним силовим відомствам розпочати активну протидію недружнім діям російських спеціальних служб в Азовському морі.
Цілком обґрунтоване розпорядження прозвучало після того, як кількість кораблів, що прямували до чи з українських портів на Азові і були затримані російськими спецслужбами, досягла півтори сотні.

«Ми не будемо миритися із незаконним захопленням українських та іноземних кораблів, які рухаються в напрямку українських портів, в тому числі Маріуполя, для того, щоб зупинити гірничо-металургійний комплекс» – заявив глава держави.

— Мною були віддані відповідні накази і міністру оборони, і начальнику Генерального штабу, і командуванню ВМС України, щоб ми вжили достатніх заходів, щоб зупинити це порушення закону і зупинити російські провокації при проходженні української Керченської протоки».

З формальної точки зору, президент мав цілковиту рацію. Дії російських прикордонників та співробітників ФСБ створюють загрозу економічним інтересам України – і повинні отримати адекватну відповідь. Дипломатичний компонент якої – у вигляді позову України в міжнародний арбітраж у рамках Конвенції ООН з морського права – вже був реалізований.

Ранее Hyser писал про то, что «Россия бесцеремонно устанавливает контроль над Азовским морем, перехватывая суда, идущие из украинских портов»: Украина теряет Азовское море