Путінська пропаганда давно відома своїм цинізмом і відсутністю здорового ґлузду, але подекуди вона перевершує саму себе

Трохи більше року тому український журналіст і письменник Станіслав Асєєв, відомий також під псевдонімом Станіслав Васін, який проживав у окупованому Донецьку, перестав виходити на зв’язок. Пізніше з’ясувалося, що його викрали і тримають в ув’язненні бойовики «ДНР».

При чому, спочатку бандити Захарченка «віднєкувались» від своєї причетності до зникнення Асєєва, але згодом визнали спочатку факт обшуку у квартирі журналіста, а згодом і затримання його, як «шпигуна».

Як повідомив сам Асєєв, його утримують на території колишнього заводу, відомого як «Ізоляція». Це приміщення, де бойовики облаштували в’язницю, тримають і катують полонених. Ті, хто побував у полоні в «ДНР», називають це місце справжнім концтабором, де полонених вдень змушували працювати, а вночі катували.

Разом з тим, суд над Асєєвим постійно відкладається і жодних офіційних звинувачень йому досі не висунуто. Очевидно, для цього у бойовиків та їх кремлівських кураторів немає вагомих підстав. До цієї версії також підштовхує остання інформація у цій справі, згідно якої окупаційна влада намагається повішати на взятого в полон журналіста Станіслава Асєєва ліквідацію російського найманця Арсена Павлова (Мотороли) і бойовика Михайла Толстих (Гіві).

Принаймні, про це повідомив екс-нардеп Єгор Фірсов, який є однокласником Асєєва і цій справі виступає рупором ув’язненого журналіста і єдиним зв’язком його з зовнішнім світом. Саме через Фірсова нам відомо і про затримання Асєєва, і про місце його утримання, і про оголошене Станіславом голодування.

«В інтернет-виданнях бойовиків стали з’являтися публікації, які приписують Асєєву. Терористи нібито знайшли щоденник Стаса і публікують з нього окремі розділи. У цих текстах, Стаса намагаються виставити розвідником, який виконував різні завдання за наказом українських силовиків», – написав Фірсов у Facebook.

Він зазначив, що в цих дописах Асєєв нібито від себе описує події, де він подається як мінімум Джеймсом Бондом, який мало не сам підірвав Моторолу і Гіві. Також окупанти приписали журналісту фейкове зізнання про використання силами ООС забороненої зброї, публікуючи для цього фрагменти з підробленого особистого щоденника.

При цьому Фірсов заявив, що оригінал щоденника Асєєва знаходиться у нього і там нічого подібного немає. На підтвердження своїх слів він виклав кілька фотографій цього щоденника.

І хоч офіційних звинувачень Асєєву ще не висунули, не важко здогадатись, що саме навколо цих публікацій і сфальсифікованих «зізнань» окупанти і будуть будувати лінію обвинувачення.

Таким чином рашисти намагатимуться вбити одразу двох зайців: призначити винного у резонансних вбивствах одіозних ватажків бойовиків і формалізувати по суті незаконне ув’язнення українського журналіста, зліпивши з нього образ шпигуна-терориста.

Популярные статьи сейчас

Вирус папилломы смертельно опасен: врачи рассказали, как сохранить жизнь и здоровье

В сети показали самые популярные видео года: Пирожков, Каменских, есть и Пчеловод

Теперь вы видели всё: Волочкова ошарашила прозрачным нижним бельем. Там все видно

Искатель кладов нашел на дне озера кусок золота странной формы. Фото

Показать еще

А щоб сам Асєєв не чинив спротиву а то й взагалі визнав те, що йому інкримінують, бойовики, його шантажують мамою, яка проживає в окупованому Донецьку: погрожують посадити і її, як спільницю, якщо він на камеру не підтвердить все, що описано в так званому «щоденнику».

За словами того ж Фірсова, такий варіант можливий. «Знаючи Стаса, я впевнений, він може піти на все аби вберегти маму», – написав колишній нардеп.

При цьому не потрібно забувати, що в ув’язненні Асєєв хворіє (потерпає від хронічного бронхіту, який в нього ще з дитинства, сильного зубного болю), але не отримує достатнього лікування, через що ще 28-го червня оголосив голодування.

Також варто відзначити, колеги-журналісти не покинули Асєєва напризволяще і намагаються привернути увагу української та світової спільноти до даного питання. Зокрема, 6 липня учасники «Донбас медіа-форуму»-2018 звернулися до президента України Петра Порошенка та представників МЗС з вимогою активізувати зусилля, щоб домогтися звільнення Станіслав Асєєва (Васіна).

«Часу немає, кожна хвилина зволікання може стати фатальною», – наголошують автори звернення, яке підписали понад 300 учасників форуму.

І як би не розвивались події далі – навіть попри вибите з Асєєва зізнання у ліквідації Гіві і Мотороли, жодна адекватна людина в цю маячню не повірить. Адже що підрив ватажка бандформування «Спарта» у ліфті, що спалення ватажка бандформування «Сомалі» вогнеметом «Джміль» у робочому кабінеті – спецоперації настільки складні як з точки зору організації, так і з точки зору виконання, що будь-якому журналісту це апріорі не під силу.

Очевидно, що Асєєв розплачується за свій вибір залишитись в окупованому Донецьку, аби доносити правду про те, що відбувається у підконтрольному бойовикам місті. Також очевидним є те, що бойовикам «ДНР», саме існування яких побудоване на брехні і маніпуляціях, ця правда – як кістка в горлі, тому вони будуть робити все, щоб ліквідувати її джерело.

Читайте далі на hyser: «Я в общем оказалась где-то на каком-то кафельном полу и чувак пинает меня ногами, орет»: что происходит в застенках «ДНР», рассказывает известная российская художница