Послуга Ситнику: Навіщо антикорупціонери атакують призначенців у ДБР

Державне бюро розслідувань розслідуватиме справи топ-корупціонерів, тому воно – прямий конкурент Національного антикорупційного бюро. Власне, цим можна пояснити таку прискіпливу увагу громадських активістів і нардепів-«єврооптимістів», відомих в якості адвокатів відомства Артема Ситника, до конкурсу на керівні посади в ДБР.

Нагадаємо, напередодні засідання відбіркової комісії в пресу потрапили списки переможців відбору. Стверджувалося, що ці особи вже затверджені. Проте у підсумковому відборі декого з оприлюдненого раніше списку не виявилося (Володимира Орлова, Євгена Аблова, Сергія Діброви, Дмитра Руденка).

Це ставить під сумнів інформованість джерел антикорупціонерів. Що ж до інших осіб, з якими вгадали, то їм усім заздалегідь навісили ярлики: «люди Авакова і Купранця», «люди Демчини» і так далі. Ті ж, на кого нічого не накопали, потрапили до категорії «про них просто мало інформації». Осіб, які працюють в Національній поліції, виявилося найбільше, після чого в мережі замайоріли заголовки на кшталт «Аваков узяв під контроль ДБР».

Вихідцями з поліції є:

Руслан Марчук (директор Київського територіального управління), Євген Шевцов (перше управління організації досудових розслідувань), Роман Білоус (управління інформаційно-аналітичної розвідки), Володимир Криволапов (управління оперативних розробок), Сергій Житник (управління супроводження оперативними підрозділами досудових розслідувань), Андрій Калашник (управління спеціального призначення).

До квоти Авакова активісти також віднесли:

Аллу Костюкову (управління режимно-секретної роботи та захисту інформації), зараз вона працює в Академії СБУ, Олександра Туру (друге управління організації досудових розслідувань), зараз очолює ДФС в Ірпені, Оксану Пащенко (управління правового забезпечення), наразі вона працює у Мінюсті, і працівницю прес-служби ГПУ Мар’яну Гайовську-Ковбасюк, яка буде начальником відділу по роботі з громадськістю та ЗМІ ДБР.

До квоти СБУ активісти віднесли Богдана Чобітка, який керуватиме управлінням внутрішнього контролю, і Петра Божевського (очолить відділ внутрішнього аудиту), до «прокурорських» — новопризначеного директора територіального управління у Львові Миколу Друзюка, якого назвали «людиною Кривецького», знаного як спонсор «Свободи», Дениса Кермана із Запорізької прокуратури, і Олега Денегу (його назвали креатурою нардепа з БПП Олександра Грановського).

До тих, хто ще без ярлика (тимчасово) потрапили:

адвокат Артем Матвєєв, заступник начальника ГУ Нацполіції в Полтавській області – начальник слідчого управління Володимир Тимошко, заступник начальника відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів міжрегіонального оперативного управління Офісу великих платників податків ДФС Сергій Палатов, начальник слідчого відділу управління особливо важливих справ Департаменту міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури Артем Бугаєць,

Василь Титарчук (безробітний), Віталій Француз (безробітний), начальник відділу інформаційної безпеки Управління внутрішньої безпеки ПАТ «Аграрний фонд» Олександр Яковлєв, перший заступник начальника інспекції Служби безпеки Денис Луцик, головний оперуповноважений – інспектор Департаменту захисту економіки Національної поліції Олександр Коваль,

Популярные статьи сейчас

Беременная Лорак, Повалий с губами утки, Лобода и другие: кто предал Украину на День Независимости. Фото

Дженнифер Лопес станцевала горячий стриптиз. Просто с ума сводит!

В новом сезоне "Мира наизнанку" Диме Комарову пришлось вытворять невероятное. Ведущий приоткрыл тайну

У Дженнифер Лопес еще больше выросли бедра. Поклонники подозревают операцию. Фото

Показать еще

заступник начальника відділу розкриття злочинів проти особи Управління карного розшуку Головного управління Національної поліції в Луганській області Ярослав Денисенко і прокурор Головної військової прокуратури Дмитро Шишкарьов. Як бачимо по посадах, простору для фантазії достатньо.

Спробуємо тепер зрозуміти, у чому ж провина всіх цих осіб, відібраних комісією, яку тепер таврують за її вибір. Візьмемо для прикладу кількох новобранців. Руслан Марчук — заступник начальника Департаменту – начальник управління оперативних розробок Департаменту захисту економіки Національної поліції. Раніше обіймав посаду начальника УЗЕ у Волинській області, до цього працював заступником начальника Управління захисту економіки у Житомирській області.

У його декларації є трохи об’єктів нерухомості, у тому числі земельні ділянки на Житомирщині та квартира в Києві, право на яку набуте в листопаді 2017-го, Тойота Камрі 2016 року випуску. Якоїсь компрометуючої інформації на нього, принаймні у відкритих джерелах, немає. Натомість є інша.

У травні цього року у Луцьку на хабарі працівники відділу протидії хабарництву департаменту, який очолює Марчук, викрили одного із заступників мера обласного центру та голову одного із судів. У березні на хабарі у 105 тис грн. вони ж спіймали голову Залізничної РДА Львова. Того ж місяця поліцейські затримали двох посадовців «Укрзалізниці» на даванні хабара у 85 тис.

Три важливі посади в ДБР, які безпосередньо займатимуться організацією досудових розслідувань, очолили Євген Шевцов, Олександр Туру та Артем Бугаєць. Євген Шевцов зараз є заступником начальника управління – начальником відділу Головного слідчого управління Національної поліції. Тобто безпосередньо займеться слідством. Нерухомість у Києві придбана задовго до приходу на нинішню посаду, нею володіє дружина Шевцова.

На неї ж зареєстрована іномарка 2016 року випуску. До липня 2017 року Шевцов володів ТОВ «ТЕРРА ПРЕМІУМ ГРУП», яке займається дослідженням кон’юнктури ринку. У декларації також було вказано ТОВ «БІЗНЕС РІТЕЙЛ ГРУП», власником якого є та ж особа, у власність якої перейшло й попереднє товариство.

Заявлена сфера діяльності – фінансове посередництво і лізинг. Дружина Шевцова серед власників ТОВ «ЛЕОГЕЙМІНГ», яке займається наданням інформаційних послуг, і ТОВ «ФК ЛЕОГЕЙМІНГ ПЕЙ», у сфері діяльності якого грошове посередництво. У скандалах ці компанії не помічені.

У декларації Олександра Туру 3 квартири – в Маріуполі і Чайках під Києвом (у власності дружини), у Сімферополі (у власності сина). У дружини ще є земельна ділянка в Обухові. Сам Туру має у власності Тойоту Камрі 2010 року випуску, придбав її у вересні 2016 року. Туру задекларувала грошові активи – на двох з дружиною 300 тис грн.

І, нарешті, Артем Бугаєць. У 2014 році він працював заступником прокурора у Горішніх Плавнях на Полтавщині, у 2015-16-му – у Харкові у військовій прокуратурі, на нинішню посаду в ГПУ перейшов у 2017-му. Бугаєць має земельну ділянку неподалік Горішніх Плавнів, квартиру у Харкові, право власності набуте під час роботи у військовій прокуратурі, а дружина – земельну ділянку в Азовському, Бердянського району.

Право власності набуте минулоріч. Ще у новобранця ДБР є кімната в Києві. Він також прихильник Тойоти, тільки не Камрі, а Корола, придбана 10 років тому. У родини Бугайців більше 200 тис гривень грошових активів.

Скажемо так, судячи з декларацій, багатством майбутні борці з топ-корупціонерами не вражають. Насамкінець подивимося декларацію Олега Денеги, якого активісти вважають «людиною Грановського». За логікою, має бути небідним чоловіком. У власності його дружини земельна ділянка, будинок і квартира у Львові, всі права набуті у 2001 і 2009 роках.

У самого Денеги є квартира в Києві, досить велика за метражем, придбана в травні минулого року. Тобто, вже на посаді заступника начальника Департаменту підтримання державного обвинувачення та представництва інтересів громадянина або держави в судах ГПУ. Задекларовані грошові активи – 710 тис грн.

Не виключено, ці та інші призначенці щось ховають і скоро розслідувачі витягнуть на поверхню всю їхню білизну. Але саме зараз практично немає підстав звинувачувати їх у корумпованості. То у чому ж справа? Мабуть у тому, що комусь вигідно створити у громадській думці міф про нечесний конкурсний відбір до ДБР, в результаті якого на посади потрапили «чиїсь» люди.

Не будемо оцінювати якість відбіркової комісії, бо парламентську квоту у ній заповнювали самі депутати, окрім представників коаліції там є й соратник Юлії Тимошенко Владислав Бухарєв, який мав всі можливості не погодитися з призначеннями. А от щодо претензій антикорупціонерів на єдино правильну думку, себто, їхню, то подібну позицію вони займають далеко не вперше.

Коли вже й кидатися на амбразуру за Ситника, то робити це потрібно хоча б аргументовано. Добре було б, щоб за групами впливу вони розклали ще й детективів НАБУ, які так само прийшли в Бюро з МВС, прокуратури, ГПУ і податкової.

Читайте далі на hyser: «Антикоррупционный суд — это наше все»: Его нет во всех развитых странах Европы, так зачем нужен Украине