Гройсман перекрив кіслород всім держслужбовцям: українці тепер будуть жити на «голую ставку» — до чого готуватися працівникам, та чи буде в постанові Кабміна «лазейка», щоб отримати свою «плюшку» до зарплати — пояснює нардеп Денисенко

Денисенко пояснив, як уріжуть захмарні премії на держпідприємствах

Постанова уряду про заборону звиплати бонусів менеджерам держкомпаній стосується виключно працівників держпідприємств і не стосується чиновників

Про це в ефірі «112 Україна» сказав нардеп, представник уряду в парламенті Вадим Денисенко.

«Ця постанова уряду стосується виключно працівників держпідприємств і не стосується держчиновників. Зарплати і премії держчиновників врегульовані законодавством. Це стосується держкомпаній і нарахування бонусів переважно керівництву держпідприємств. Мається на увазі:

1. Якщо не затверджений фінплан ДП ніякі бонуси не можуть нараховуватися. Якщо ми говоримо про «Нафтогаз», то його фінплан досі не затверджений.

2. Зарплати і бонуси прописуються у фінплані і узгоджуються з Кабміном. Кабмін не дозволив ніяких захмарних премій нікому. У цьому випадку чи потрібно давати премію? Безумовно потрібно, бо стимуляція має бути і стимуляція є в усьому світі. Але премія у рохмірі плюс один оклад — це нормально, а премія в розмірі тисячі окладів — безумовно нонсенс і абсурд, якого не існує ніде у світі. Ось про це ухвалена постанова», — сказав він.

Нагадаємо, сьогодні Кабінет міністрів України ухвалив рішення заборонити виплати бонусів менеджерам держкомпаній.

«Я поясню нашу логіку. Найголовніше розуміти — власником державних компаній є український народ. І в той час, коли ми активно боремося із зловживаннями з боку чиновників, прояви жадібності і жаги до надмірних нагород – неприпустима річ, яка підриває довіру до державних компаній з боку українців.

Я не проти виплат достойних зарплат і премій — в разі досягнення важливих корпоративних і промислових результатів. Але я проти жадібності, проти зловживань і надмірних привілеїв», — наголосив глава уряду.

На його переконання, кожен менеджер, кожен член наглядової ради державної компанії має працювати на єдину мету – «зробити країну сильнішою, багатшою, безпечнішою».

«Служити державі — це великий виклик і велика можливість. І не важливо — ти менеджер держхолдингу, чи вчитель, чи лікар, чи військовий на фронті. Ми маємо бути чесними і справедливими один з одним. І жазі до власного збагачення тут не місце», — заявив Гройсман.

Це рішення було ухвалене після скандалу з шаленими преміями у «Нафтогазі».

Так, згідно з річним звітом компанії, що члени правління НАК отримали за 2017 рік винагороду у розмірі 127,7 млн грн.

Загальна компенсація управлінського персоналу в складі 6 членів правління і 9 директорів в 2017-му році становила 214 млн гривень з урахуванням заробітних плат і додаткових поточних премій (в 2,46 рази більше, ніж в 2016-му році).

Як повідомили у НАК «Нафтогаз України», за 2017-й рік він отримав рекордний чистий прибуток завдяки перемозі в Стокгольмському арбітражі. Але насправді вони не отримували гроші по цій справі. «Газпрому» вдалося призупинити арешт активів у суді округу Свеа в червні.

Нагладова рада Нафтогазу ухвалила рішення виплатити 41 співробітнику $46 млн премії за перемогу у Стокгольмському арбітражі. Сума, яку компанія вирішила виплатити своїм співробітникам, складає 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 мільярди доларів) та складе 46,3 мільйони доларів. При цьому преміювати вирішили 41 особу, яка «прямо чи опосередковано внесла значний вклад у досягнення результату».

У червні прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав наглядову раду «Нафтогазу» переглянути високі премії правлінню компанії за перемогу в Стокгольмському арбітражному суді в суперечці з «Газпромом». Проте наглядова рада відмовилася це робити.

Згодом ГПУ відкрила кримінальне провадження за фактом виплати премії керівництву компанії.

Читайте далі на hyser: Неприкосновенные или «неприкасаемые» в Верховной Раде — на воре и шапка горит: как депутаты «мужественно» продвигали закон о собственном наказании за преступления против украинского народа