Невже в Україні таке є: на морі у Бердянську пронеслася гігантська «стихійна воронка». Відео

В Азовському морі в Бердянську на Запоріжжі пройшовся смерч. Інформації про руйнування та постраждалих немає. Повідомляє ТСН

Місцеві жителі та туристи зафільмували це природне явище та виклали відео в Інтернет. Інформації про руйнування та постраждалих немає.

Нагадаємо, що за останні кілька років поява смерчів в Україні перестала бути рідкісним природним явищем.

Про це в Facebook розповіла синоптик Наталія Діденко, зазначивши, що смерч зараз є «повноцінним членом українського кліматичного суспільства поряд з грозами, градом і шквалами».

«Парникові гази, жахливі наслідки людської діяльності, глобальне потепління, глобальне похолодання, зміщення земної осі, викиди в атмосферу шкідливих випарів, забруднення річок, руйнування озонового шару, наступ пустельних тенденцій і тому подібні ознаки сучасної цивілізації і довели нас до ручки. Тобто, до такого стану, що в Україні з’явилися смерчі», — написала Діденко.

Вона зазначила, що твердження «смерчі ми могли бачити лише в американських фільмах-катастрофах» є помилковим. Синоптик підкреслила — смерчі в країні були завжди, проте з розвитком технологій українцям стало легше «фіксувати» їх і поширювати відео явища в соцмережах.

«Зараз у бідного смерчу немає ніяких шансів сховатися в чистому полі або в морській далині. Всюди його наздожене хто-завгодно з ґаджетом, запише на відео, супроводжуючи яскравим матом або захопленим коментарем. У кого вже який смерч», — зазначила синоптик.

«Рідкісне явище вкрай важко прогнозувати, але воно характерне саме для літа і найчастіше зустрічається в областях уздовж річки Дніпро. Також бувало таке в Рівненській, Волинській, Львівській областях та причорноморських районах», — додала вона.

Ранее Hyser писал, что «Стихийная воронка» не на шутку испугала отдыхающих: на курорте под Одессой пронесся смерч, не утихают обсуждения в соцсетях