“Це сталося біля басейну. Росіянин був дуже розлючений поразкою їхньої збірної”: вдова розповіла приголомшливі подробиці, які сталися у Туреччині

Вдова убитого в Туреччині українця, 56-річного Андрія Сови Світлана в неділю, 15 липня, вже прилетіла до Запоріжжя. Зараз вона має займатися отриманням документів у нашому Міністерстві закордонних справ для того, щоб доправити тіло чоловіка на Батьківщину.

Як розповіла Світлана, вбивця її чоловіка, росіянин Андрій Похвальний, вже міг залишити Туреччину і вилетіти в Росію. OBOZREVATEL зв’язався із вдовою і з’ясував подробиці цієї трагедії.

– Світлано, що з тілом вашого чоловіка? Коли обіцяли доправити його на Батьківщину?

– Транспортувати його обіцяла страхова компанія. Я там підписала документи: дозвіл на розтин, бальзамування. Але мені треба взяти в нашому МЗС документи, щоб доправити його сюди. Поки дзвоню за вказаними на сайті телефонами, але ніхто не відповідає. Мені дуже важко, я просто не знаю, як все це пережити.

– Як сталося, що Андрій помер?

– У суботу, 14 липня, нас удвох мали вивезти санітарним літаком у Запоріжжя, о першій годині дня ми вже мали бути вдома. Як і домовлялися, я спустилася на рецепцію готелю і чекала, коли по мене приїдуть. Минуло багато часу, я питала, але всі мовчали, казали – чекайте.

А потім надійшло повідомлення від керівника страхової компанії “Новоассістан” про те, що Андрій помер о 4 годині ранку. Тому додому я повернулася лише в неділю, за квитком, який ми оформили, ще купуючи путівку. Так закінчилася наша відпустка.

– Що із вбивцею, росіянином Андрієм Похвальним? Йому заборонили виїзд з Туреччини?

– Одні кажуть, що заборонили. А в готелі один з турків казав, що особисто його відмазував, він сплатив гроші і виїхав до Росії. Тому мені важко сказати, де він.

– Ви збираєтеся наймати адвоката і звертатися до суду?

– У турецькій жандармерії мені сказали, що треба наймати турецького адвоката. І додали, що якщо адвокат не прийде хоча б на одне засідання, то справу я програю. Поки я не знаю, що робити.

Що вам відомо про конфлікт із росіянином?- Це сталося біля басейну, там у них є бар. Андрій лежав головою на асфальті, а його ноги знаходилися на кахляному узвишші, це піднесення в половину людського зросту. Люди говорили: це ж як треба було жбурнути людину, щоб вона так впала!

Ті, хто бачив, розповідали, що Андрій нікого не чіпав, він там просто ходив і дивився футбол, він дуже спокійний і добрий чоловік. А росіянин був дуже розлючений поразкою їхньої збірної. Він був у гніві, так люди і казали. Він такий здоровий, високий, йому 30 років. А мій Андрій невисокого зросту, йому 56 років. З якою силою треба було його вдарити, щоб убити.

А тепер уже кажуть, що це було вбивство з необережності.

– Де Андрій працював?

– Він працював на залізниці майстром. Два місяці тому він вийшов на пенсію, але грошей мало, тому пішов працювати сторожем.

Нагадаємо, українець, 56-річний житель Запорізької області Андрій Сова, встиг лише один день відпочити на турецькому курорті Аланья. Вони з дружиною прилетіли туди із Запоріжжя 6 липня.А 7 липня, під час трансляції в кафе готелю футбольного матчу, де збірна Росії програла Хорватії, він посварився з 30-річним росіянином Андрієм Похвальним.

Російський уболівальник ударив Андрія, той впав і сильно вдарився головою.

Раніше Hyser писав про мешканеця Москви: “Говорив тут з вболівальниками з України, які приїхали на ЧС-2018 і зрозумів одне. Дуже сильно уболівальники з Києва, Харкова, Чернігова, Сум розчарували”