У неділю, 15 липня, Глава УГКЦ отець Святослав заявив, що Українська Греко-Католицька Церква не збирається долучатися до новоствореної помісної церкви у разі отримання томосу. Про це йдеться у повідомленні прес-центру УГКЦ, передає ZAXID.NET.

Очільник УГКЦ Святослав заявив, що його церква не є байдужою до подій в православній церкві і вітає прагнення досягти автокефалії Української помісної православної Церкви. Проте УГКЦ, за словами духівника, має власний шлях і не збирається приєднуватися до УПЦ, не зважаючи на підтримку отримання томосу.

«Дякуємо за ваше запевнення, що наша Церква буде користуватися всіма правами і не будемо примушувані ставати конфесійно православними, як дехто собі думає.

Бо деякі наші люди не розуміли, чому депутати греко-католики голосують за Помісну православну Церкву, і запитували, чи тоді, коли вона вже буде нас не будуть змушувати до неї переходити? Ми кажемо: Ні, не будуть!» – сказав Глава УГКЦ.

Нагадаємо, що 3 липня, під час зустрічі з Папою Римським Франциском заявив, що УГКЦ позитивно оцінює подолання розколу в українському православ’ї, але втручатися у процес не має наміру.

Нагадаємо, що нещодавно Президент України Петро Порошенко, в ході свого виступу в Зарваниці на Тернопільщині під час Загальнонаціональної паломництва, заявив, що церква в Україні повинна бути незалежною від держави, особливо від іноземної держави.

“Мова йде не про створення державної церкви. Церкви були і будуть незалежними від держави, як це і передбачено Конституцією. Я твердо стою на тому, щоб церква в Україні була незалежною від держави, особливо, від держави іноземної. Це я кажу вам, і про це я написав Понтифіку”, — заявив Порошенко, кажучи про автокефалії Украинської Православної Церкви.

Президент сообщил, что на днях государственный секретарь Ватикана сообщил ему, что “Папа Франциск із великим задоволенням констатує, що влада в Україні гарантує повне дотримання релігійної свободи для вірних усіх конфесій”.

Президент повідомив, що на днях державний секретар Ватикану повідомив йому, що “Папа Франциск із великим задоволенням констатує, що влада в Україні гарантує повне дотримання релігійної свободи для вірних усіх конфесій”.

Порошенко підкреслив, що ця ідея автокефалії зараз в Україні є саме тою ідеєю, яку неможна зупинити. “До томосу нас підводить сама логіка історичного процесу, логіка розвитку української нації та держави”, – додав Порошенко.

Ранее Hyzer писал о том, что Петр Порошенко уверен, что автокефалия Украину не обойдет стороной