В окупованому Криму хочуть зрошувати до 40 тис. га полів фекальними стоками

В анексованому Криму вивчають можливість використання каналізаційних стоків для зрошення сільськогосподарських угідь

Розробку російських вчених з Сибіру випробували в Криму. За словами авторів проекту, обладнання очищає каналізаційні стоки і робить їх придатними для поливу.

На думку фахівця Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку Сергія Гапона, очищені каналізаційні стоки використовувати для поливу не рекомендується.

«Поля просто будуть отримувати величезну кількість органіки непотрібної, і, отже, процеси йтимуть в різних неконтрольованих напрямках», — розповів Гапон.

Як повідомив в.о. директора Інституту сільського господарства окупованого Криму Володимир Паштецкій, мова йде про десятки гектарів полів і садів.

«Кількість, якої може вистачити на 30-40 тис. га крапельного зрошення. І тоді ми б вирішили питання і овочевого виробництва, і розвитку садівництва, і виноградарства. З’явилася б вода, яку ми не у Боженьки просимо, а самі можемо після себе, очистивши її, дати на поля … Вода повністю придатна для поливу.

Якщо прямо говорити, що якби вона була не стічна, то і для пиття придатна, тому що в межах 200-300 г мінералізації — це норма і питної води», — заявив Паштецкій.

Нагадаємо, що окупована Керч потопає у фекаліях.

«Керч. Тоне в лайні, вже і не вперше, вул. Суворова. Каналізація по всьому місту Керчі, на Самойленко теж, ллє і виливає запахи», — йдеться у дописі до фотографій.

На фото видно, що вулиці міста перетворилися на справжнє фекальне болото. Видовище дуже сумне: каналізаційних водах плавають качки.

Крім озера з фекалій, на фото можна побачити велику кількість сміття.

3 липня Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України повідомило, що дані космічної зйомки свідчать про значне погіршення стану рослинності на території Криму.

На сайті українського міністерства оприлюднили дані, отримані за допомогою супутникових знімків, зроблені в 2016 і 2018 році, які підтверджують значне зменшення рослинності на півострові.

За даними дистанційного зондування встановлено, що протягом двох років індекс NDVI (показник кількості активної біомаси, одержуваної за даними за даними дистанційного зондування землі), який використовується для кількісної оцінки рослинного покриву, в деяких частинах Криму знизився до найнижчої позначки 0,3.

Всього в червні 2018 року, в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року, зниження значення загального індексу NDVI по території півострова, склало 23%. Загальне зниження кількості опадів в 2018 році, в порівнянні з попередніми роками, також негативно вплинуло на стан рослинності в Криму, повідомили в українському міністерстві.

У прес-службі зазначають, що «недбале ставлення окупаційної влади Росії до унікальної природної середовищі в північній, центральній та східній частинах Криму може призвести до масового вимирання рослинного і тваринного світу, ерозії грунту, пожеж в екосистемах та екологічної катастрофи на півострові».

У червні в Криму оголосили режим надзвичайної ситуації через посуху в Червоногвардійському, Нижньогірському, Первомайському і Радянському районах.

10 липня стало відомо, що через посуху також постраждали Джанкойський і Ленінський райони.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією в 2014 році, поставки води на півострів припинили.

Читайте далі на hyser: «С водой по Крыму Украина просто не подставила вторую щеку. С отпором на Донбассе, с давлением на Газпром, с вытеснением Московской церкви, с децентрализацией и безвизом»