Минулого тижня під Харковом з’явився вражаючий “козацький” мурал, який намалювали художні майстри (фото)

У Чугуєві Харківської області до Міжнародного рєпінського пленеру закінчили один із найбільших у місті муралів

Фото: depo.ua

Як передає кореспондент Depo.Харків, мурал намалювали майстри групи художників “Kailas-V” наприкінці минулого тижня.

Художники зробили репродукцію частини картини “Запорожці пишуть листа турецькому султанові” знаменитого художника, уродженця Чугуєва Іллі Рєпіна на торці дев’ятиповерхівки на вулиці Музейній, 3 у Чугуєві.

Фото: depo.ua

“Як відомо, є кілька авторських версій цієї картини. Перша була подарована Дмитру Яворницькому, вона зараз у Третьяковській галереї. У нашому муралі взята за основу картина, яка є в Харківському музеї. Це авторська копія. Ми трохи змінили композицію, однак суть залишилася”, – сказав у коментарі Depo. Харків керівник групи художників “Kailas-V” Андрій Пальваль.

Фото: depo.ua

За його словами, робота над муралом, що має площу 200 кв.м, тривала близько тижня й була завершена напередодні початку Міжнародного рєпінського пленеру.

Фото: depo.ua

Нагадаємо, що в центрі Харкова на Римарській вулиці художники закінчили роботу над унікальним Мураль із зображенням Кузьми Скрябіна.

Портрет загиблого музиканта Андрія Кузьменка з’явився на стіні будинку у Харківській філармонії. Фотографії на своїй сторінці в Facebook розмістила Олександра Малиновська.

Художники відтворили малюнок з унікального знімка, створеного в рамках фотосесії, яку Скрябін робив в Харкові. Люди, які надали фото, були знайомі з музикантом особисто.

«Місце вибирали з кількох факторів. По-перше, тут поруч філармонія, де завжди звучить музика, і Кузьма був музикантом, а по-друге, фасад будівлі відремонтовано та пофарбовано, а це запорука того, що робота протримається близько десяти років », — розповів Андрій Пальваль, технічний директор групи художників, які створювали картину.

У Харкові є ще один мурал, про який хочеться повідомити. Відомий вуличний художник з Великобританії FANAKAPAN намалював на стіні будинку по пр. Незалежності, 17 об’ємний мурал із зображенням кролика, якого дістають з капелюха.

На малюнок у нього пішло три з половиною дня, 50 балончиків аерозольної фарби і 10 літрів водоемульсійною, повідомляє прес-служба міськради.

Раніше Hyzer писав про те, що козаки були не просто дуже крутими: Українське козацтво – явище набагато давніше, глибше та більш значуще, ніж нам розповідали у школі