Чернівецькі «вікінги» «нам’яли боки» молдовським: нащадки козаків добре показали себе на історичному фестивалі середньовічної культури в Чернівцях

У фестивалі середньовічної культури та історичного фехтування «Сіверські вікінги», що вихідними відбувся в Чернігові, силою та вправністю мірялися представники більш ніж 10 клубів історичної реконструкції з різних міст України та Молдови – загалом понад півсотні осіб.

Про це кореспондентові повідомив засновник і головний організатор фестивалю, народний депутат України Олег Купрієнко.

«До нас приїхало понад 50 учасників з більш ніж 10 клубів України і навіть Молдови. Є також 5 чи 6 бійців — членів нашої збірної, які брали участь у переможних для України змаганнях «Битва націй». Тобто, приїхали люди, які фанатично люблять свою історію і хочуть, щоб її не забували їхні діти й онуки, щоб знали, як воно колись було», — розповів Купрієнко.

Він зазначив, що фестиваль проводиться не для розваг, а, передусім, щоб закласти у підсвідомість молодих поколінь бажання перемагати своїх суперників, недругів і знищувати ворогів.

На фестивалі «Сіверські вікінги» в Чернігові билися українські й молдовські реконструктори

«Одним із найцікавіших експонатів на території фестивалю є карта Чернігівського князівства XI сторіччя, на якій чітко видно, що тоді воно простиралося аж до Мурома і займало більшу частину території нині Південної Росії.

Отож, скільки б нам не розказували росіяни на чолі з Путіним хто звідки вийшов, є очевидні речі: то була Чернігово-Сіверська земля, то була Київська Русь (нині — Україна), то були наші землі й наші предки, які боролися, воювали і перемагали. І наші діти, наша юнь мають знати це і пам’ятати, щоб мати майбутнє», — наголосив Купрієнко.

Фестиваль «Сіверські вікінги» тривав два дні на мальовничому березі Десни за Чернігівським національним технологічним університетом. Лицарські бої відбувалися на добре облаштованому ристалищі в шести номінаціях: «2 на 2», «5 на 5», «12 на 12», «Щит-меч», «Баклер-меч» та «Професійний поєдинок».

«Учасники боїв — це не ряжені, вони — спортсмени. Адже змагання реконструкторів та історичних фехтувальників уже включені до переліку видів спорту. Там є чіткі вимоги і діють чіткі правила, за якими на ристалищі слідкують у нас аж 5 суддів (маршалів)», — прокоментував лицарські бої засновник фестивалю.

Окремий турнір було проведено для лучників. Переможців усіх змагань нагородили дипломами та грошовими преміями.

Пізнавально-розважальна частина фесту складалася з різноманітних майстер-класів, виступів майстрів із виконання історичних та східних танців, розповідей чернігівських істориків про вікінгів та древніх германців, кінного шоу від козаків із «Соколиного хутора», фаєр-шоу, розваг для дітей, концерту популярного фолк-рок-гурту, нічного гітарника біля вогнища.

Уперше тут охочих піднімали на повітряній кулі помилуватися згори Черніговом та краєвидами Придесення.

На території фестивалю працював ремісничий ярмарок. Майстри пропонували вироби з дерева, шкіри, металу, глини та інших натуральних матеріалів.

Перший фестиваль «Сіверські вікінги» відбувся у Чернігові влітку 2014 року. Він прийшов на зміну популярному серед реконструкторів фесту слов’яно-варязької культури «Коровель», який 13 років проводився поблизу села Шестовиця Чернігівського району — поряд з місцем найбільшої в Європі стоянки-городища вікінгів ІХ-ХІІ століть за межами Скандинавії.

У місті Белзі на Львівщині проходить фестиваль трьох культур «Белзька брама».

Участь у святі беруть фольклорні колективи з України, Польщі та Ізраїлю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Мета фестивалю — сприяння створенню у світі позитивного іміджу України, розвиток, взаємозбагачення та популяризація національних культур, а саме української, польської та єврейської”,- зазначили організатори.

У програмі імпрези — виступи колективів із Республіки Польщі, Держави Ізраїль та України, шоу Центральної школи бойового гопака, виставка народних майстрів та презентація кулінарних виробів місцевих виробників.

Місто Белз – одне із найдавніших міст України, тут поєднані українська, польська та єврейська культури. Територію Белза та його околиці відносять до Державного історико-культурного заповідника.

Тут збереглися дерев`яні церкви, католицький та єврейський цвинтарі, ратуша XVII ст., де знаходиться історико-краєзнавчий музей. Комплекс сакральних споруд урочища «Замочок» знаходиться на південний схід від середмістя, саме тут почалась історія давнього княжого міста.

У Белз щорічно здійснюють паломництво хасиди з усього світу, адже на місцевому єврейському цвинтарі поховані белзькі равини та чудотворний хасидський цадик Шолом Роках з родиною.

Читайте далі на hyser: Самый дорогой конь в истории: отдать 200 млн $ за самого быстрого жеребца. «Сегодня вложение в породистого скакуна не менее выгодно, чем в акции известной компании или холдинга»