Ще одна країна офіційно визнала злочин Росії проти українського народу: вже більше 15 держав світу висловили підтримку Україні, на жаль, це лише слова, допомоги поки ще чекати рано

У Португалії визнали Голодомор геноцидом українського народу
Муніципалітет португальського міста Брага визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу

«Серед багатьох питань, які розглянули депутати Муніципалітету португальського міста Брага, була трагічна доля України. Більшістю голосів вони визнали Голодомор 1932-1933 геноцидом українського народу. Офіційні результати по позиціях місцевих партійних осередків будуть опубліковані, однак відомо, що комуністи проголосували проти», — пише видання.

«Таке рішення є вагомим кроком до поліпшення позитивного іміджу України за кордоном. Це також черговий внесок української громади в розвиток взаємин з португальським співтовариством і ще один крок до євроінтеграції нашої країни», — цитує газета о. Василя Бундзяк, який веде в Португалії священицьку діяльність з 2003 року.

Нагадаємо, у червні в Палаті представників Конгресу США представлено резолюцію в якій Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу.

Наразі Голодомор визнано геноцидом у 11 американських штатах.

Американський штат Іллінойс оголосив 2018-й роком пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932-1933 роках.

Група конгресменів від Демократичної та Республіканської партій на чолі зі співголовами групи дружби з Україною у Палаті представників Конгресу США Сандером Левіним, Марсі Каптур, Браяном Фітцпатриком та Енді Гаррісом представили проект резолюції, приуроченої до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.

Документ є дзеркальною версією резолюції, внесеної на розгляд Сенату у березні цього року. В документі зазначається, що події 1932-1933 рр. в Україні були спланованою акцією сталінського тоталітарного режиму, котра була спрямована проти українського народу і була геноцидом.

Так, зокрема, до постановляючої частини документа включено визнання висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що «Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців».

Проект резолюції засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу. Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії.

Штат Міссурі приєднався до визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років геноцидом проти українського народу

Посольство опублікувало відповідну прокламацію, яку видав губернатор штату Ерік Гретенс.

«Дякуємо народу США за солідарність та підтримку України у відновленні історичної справедливості у пам’ять про мільйони жертв, які померли від свавілля режиму Сталіна», — заявили українські дипломати.

Американський штат Канзас визнав Голодомор 1932-33 рр. геноцидом українського народу.

«Прокламацію, яка проголошує 2018 рік — роком пам’яті жертв цієї трагедії в Канзасі, підписав губернатор штату Джефф Кольєр», — повідомили в дипустанові.

У посольстві підкреслили, що Канзас став десятим американським штатом, який ухвалив таке рішення. Голодомор в Україні до цього визнано геноцидом вже в дев’яти штатах США: Вашингтоні, Вісконсині, Іллінойсі, Массачусетсі, Мічигані, Нью-Джерсі, Нью-Йорку, Орегоні та Пенсильванії.

Довідка: Голодоморів в ХХ столітті було три: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр. При цьому статус Голодомору має тільки геноцид 1932-1933 рр. Події 1921-1923 рр. і 1946-1947 рр. кваліфікуються як масовий голод, геноцидний характер якого поки що не доведено.

Голодомор тривав 17 місяців – з квітня 1932 по листопад 1933 року. Дослідники поки остаточно не визначилися з кількістю жертв: називають цифри від 1,8 до 10 млн. Більшість фахівців вважає, що загиблих від голоду-від 3 до 3,5 млн.

Відповідне рішення прийняли парламенти низки країн, зокрема Канади, Австралії, Грузії, Польщі, Португалії, Угорщини, Латвії, Литви, Естонії, Еквадору, Колумбії, Мексики, Парагваю, Перу та Чилі.

Читайте далі: «Детский концлагерь» или счастливые школьные годы, каждому свое: как в школах СССР ограничивали права и свободы детей и почему многие выпускники все равно любят советское образование