Караул, російські вертольоти по головам ходять! Приблизно так сьогодні «5 канал» подав новину з району ООС. Потягнуло зрадонькою…

Поясню, що ж насправді там відбувається. Позиція, з якої подавався репортаж, знаходиться неподалік села Сизе. Зовсім поряд українсько-російський кордон. Наші дійсно періодично фіксують прольоти авіації противника вздовж кордону. Але, справа в тому, що там у нас така система ППО, що пташки літати бояться.

І кожний російський апарат, ще коли підлітає до нашого кордону, вже на прицілі ППОшників. Викрити нашу систему ППО для противника заманливо, але лячно. Тому й намагаються іноді обережно, на півкроку, заступити за лінію і зразу швиденько чухнути за поребрик.

Бо якщо затриматися – цілком можна брякнутися на землю і, якщо дуже пощастить, ще почути «Слава Україні!». Так що ніхто тут в нашому небі не хазяйнує.

Особливих претензій до поважних журналістів «5-го» у мене немає. Вони подали те, що почули від наших піхотинців. Але коментарик від того, хто в темі, був би в сюжеті дуже не зайвий. Щоб потім зрадофільські ресурси не збуджувалися.

Так що видихаємо, заспокоюємося і займаємося своїми справами. Якщо у когось не полита герань на вікні – полийте. У нас є безліч інших проблем, на які зараз варто звертати увагу.

Роман Туровець

Читайте також як за час перемир’я обладнали нову вогневу точку: бійці ООС розповіли, як ворог вдається до провокацій біля водяного

Без втрат минає доба на сході України – в прес-центрі Операції Об’єднаних сил не підтвердили інформацію про загиблого бійця, як це раніше заявили в Львівській обласній адміністрації. За повідомленням прес-центру, від початку вівторка, станом на 18:00, російсько-терористичні формування здійснили 4 обстріли на Маріупольскому напрямку.

Там, біля Водяного, жоден день не минає в тиші. Докладніше про ситуацію у Приазов’ї – у репортажі Анастасії Старостенко.

Активність бойовиків останнім часом знизилася, проте несуттєво, розповідають оборонці Водяного. Так звані вечірні стрілецькі «сеанси» окупанти не пропускають. Прострілювати позиції українських армійців можуть чи не всю ніч.

«Вони дуже багато не працюють, але намагаються чітко спрацювати, бо знають, де опорні наші, де люди можуть перебувати, і кидають, як то кажуть, окремі «незручні» постріли», – розповів боєць ЗСУ з позивним «Богун».

Важкого удару з боку ворога армійці очікують щомиті. До автоматів і кулеметів найманці часто долучають і важчий калібр.

«Люди з позицій навіть у село можуть йти по воду, по харчі або по ще щось. А тут починає працювати з флангу і ще десь. Мусиш падати лицем в ґрунт, перечекати і йти далі», – каже «Богун».

Боєць із позивним «Акелла» каже, що так званого «хлібного перемир’я» у Водяному так і не відчули. Зазначає, що за три роки на «нулі» пізнав ціну домовленостям із ворогом. Торік, саме під час чергового оголошеного режиму тиші, загинув його побратим. Нині, у понеділок, під час гранатометного обстрілу один із морпіхів був поранений. Стріляє ворог з РПГ та мінометів, каже «Акелла».

«Я минулого року був на сусідніх позиціях. І коли було перемир’я, теж по нам «непогано» прилітало. І ціна перемир’я видна по тому, скільки в нас поранених, як досі гинуть», – зазначив армієць.

Боєць із позивним «Нік» лише два місяці на передовій, утім, до обіцянок терористів уже також ставиться скептично.

«Перемир’я вони не витримують. Постійно провокують», – каже «Нік».

Боєць поділився – на фронт пішов, бо докори сумління не дозволяли сидіти в офісі і дізнаватися про війну з новин. Нині він на чергуванні і не спускає очей з ворожих укріплень.

«Постійно спостерігаю. Особливо вранці, коли заступаю на пост, уважно. Щоб нічого не змінювалося – може, повалене дерево чи якийсь холм новий», – додав військовослужбовейь.

Світлу пору доби бойовики використовують для зміцнення власних позицій. Армійці дізналися – лише за тиждень перемир’я ті вже обладнали нову вогневу точку.

Раніше Hyzer писав «Я жадібна людина, не люблю коли у мене щось забирають, тому й вирішив боронити, поки не повернемо країні відібрані землі»: 21- річний Артем