«Кохаймося — бо ми того варті». «Високоморальний” закон не пройшов: українці можуть цілуватися та обніматися де завгодно, та чи надовго. Подробиці

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики відхилив проект авторства депутата від «Блоку Петра Порошенка» Олега Барни, який передбачав відповідальність за «публічний прояв сексуальної орієнтації».

Рішення відхилити проект №8489 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони публічного прояву будь-яких видів сексуальної орієнтації)» профільний комітет ухвалив під час засідання у середу, 11 липня.

Барна вніс у Верховну Раду законопроект 15 червня.

Барна пропонував запровадити штраф від 5,1 тисячі гривень до 51 тисячі гривень за виготовлення, поширення продукції, яка містить інформацію про сексуальну орієнтацію особи, та публічні дії, спрямовані на пропаганду будь-яких видів сексуальної орієнтації.

Депутат зазначив, що виступає «за здорову націю» і його турбує, що «останнім часом відбувається моральний занепад суспільства, пов’язаний із радикалізмом, насильством, пропагандою порнографії, сексуальними маршам».

Також він додав, що цей законопроект — «дарунок» до Маршу рівності у Києві, який проводять «нетрадиційно орієнтовані та нетрадиційно зухвалі і безсоромні особи».

«Ідея мого законопроекту полягала в тому, щоб обмежити можливість відкритої агресивної демонстрації інтимних стосунків у вигляді маршів чи парадів, проявів будь-якого виду орієнтації… Мова йде про те, що не слід це робити відкрито і публічно. Будь ласка, — в закритих клубах, вечорницях без доступу інших людей і, в першу чергу, дітей», — заявив Барна під час засідання комітету.

Барна заявив, що його непокоять «деякі прояви розпущеності традиційного та нетрадиційного характеру». Він наголосив, що інтимні відносини людей не повинні бути публічними.

«Я ж традиційна людина не виходжу на вулицю і не кричу, що я традиційно сплю», — сказав він.

Депутат вважає, що для інтимних відносин люди мають відвідувати спеціальні клуби та подібні заклади, аби їх не бачили насамперед діти.

Барна підкреслив, що його законопроект не порушує прав людини і Конституцію України. За його словами, людина має право робити будь-що, доки вона не порушує прав інших людей, а «публічний прояв сексуальної орієнтації», на думку депутата, порушує права оточуючих.

На питання, хто має контролювати виконання запропонованих їм правил, Барна відповів, що в першу чергу це «саме суспільство та відповідні правоохоронні органи», додавши, що в деяких країнах є «поліція моралі».

Депутат також зазначив, що новий закон повинен мати чіткий регламент, процедури і норми. Участь у їх розробці, на думку Барни, мають брати правоохоронці та комісії у справах сім’ї та молоді при органах виконавчої влади.

Голова комітету, депутатка від «Народного фронту» Вікторія Сюмар, своєю чергою, зауважила, що відповідно до законопроекту, навіть зізнання у коханні можна розцінювати як прояв сексуальної орієнтації. Положення законопроекту мають багато трактувань, зазначила вона.

Витяги з законопроекту:

«Виробництво та обіг у будь-якій формі продукції, що містить інформацію про сексуальну орієнтацію особи або пропагує будь-який вид сексуальної орієнтації особи, забороняється.».

«Виготовлення, поширення продукції, яка містить інформацію про сексуальну орієнтацію особи або публічні дії, спрямовані на пропаганду будь-якого виду сексуальної орієнтації особи, —
тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та громадські роботи на строк від двадцяти до шістдесяти годин.»

«Примітка. Під публічними діями, спрямованими на пропаганду будь-якого виду сексуальної орієнтації особи, в цій статті слід розуміти публічну відкриту чи приховану пропаганду сексуальної орієнтації особи (публічні марші, відкриті зібрання, фестивалі, публічне використання специфічної символіки, поширення тематичних матеріалів в засобах масової інформації, у мережі Інтернет тощо).»

Читайте також: Свобода взглядов или пропаганда «неправильных» отношений: ЛГБТ почувствовали послабление и могут свободно пропагандировать в общественных местах свои ценности