Що закупає з України Країна сонячного сходу: як Японія рятує українську економіку

Японія є важливим економічним партнером України

Японія є серед пріоритетних ринків для експорту української агропродукції, – про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

“Японія є надзвичайно цікавим ринком збуту для українського виробника та експортера не тільки. І не стільки з точки зору реалізації сировини, а скільки з точки зору налагодження експорту переробленої та готової харчової продукції, особливо в таких цікавих нішах, як органічні та здорові продукти харчування”, – сказала заступник міністра.

За словами Трофімцевої, в 2017 році двосторонній товарообіг аграрними та харчовими товарами між країнами становив 89,2 млн дол., з яких 85,8 млн дол.- частка експорту українських продуктів.

Ключові товари експорту: тютюн та вироби з нього- 64,1 млн дол., зернові злаки – 19 млн дол., молоко згущене – 0,9 млн млн., залишки та відходи харчової промисловості – 0,5 млн дол., продукти переробки овочів та плодів – 0,5 млн дол. та інші товари.

Імпорт японських агротоварів Україною становив – 3,4 млн дол., де ключові товари: ефірні масла – 2,1 млн дол., різні інші харчові товари – 0,6 млн дол., риба – 0,2 млн дол., спирт – 0,2 млн дол., вироби з зерна та хлібних злаків – 0,1 млн дол. та інші.

Нагадаємо, кілька людей загинуло в результаті потужного землетрусу, який сколихнув Японію. Землетрус було зафіксовано в північній частині префектури Осака близько восьми годин за місцевим часом у понеділок вранці. Землетрус також торкнувся префектури Хего, Кіото, Сіга і Нара.

Його магнітуда, за даними метеослужби, досягла 6,1 за шкалою Ріхтера. За шкалою Метеорологічного управління Японії землетрусу присвоєна інтенсивність 6 мінус (вищий бал за цією шкалою – 7).

Вулкан Сакурадзіма на південному японському острові Кюсю викинув стовп попелу і диму заввишки 4,7 кілометри, повідомило місцеве метеорологічне управління.

1

2

3

4

5

6

7

8

Метеорологи зафіксували виверження “вибухового характеру” 07.20 (01.20 київ). В районі жерла на західній стороні вулкана спостерігається схід пірокластичного потоку. Також були зафіксовані викиди великих каменів на відстань 800 — 1 тисячі метрів від кратера. Фахівці продовжують спостереження за вулканом.

Вірю в Україну:

Напомним ранее, Hyser писал Через ціни на газ ми втрачаємо найкращих: ще один гігант стратегічного значення пішов з ринку