Вчора, 16 вересня, Державна екологічна інспекція Столичного округу зайшла на ПрАТ "Київспецтранс", яке утримує полігон ТПВ №5, оскільки останнім часом через роботу полігону зростає кількість скарг від громадян. Про це написав Андрій Мальований на своїй сторінці у Фейсбуці.

Пропонуємо ознайомитись з думкою автора (текст наведено без змін):

Вчора Державна екологічна інспекція Столичного округу зайшла на ПрАТ «Київспецтранс», яке утримує полігон ТПВ №5.

Останнім часом через роботу полігону зростає кількість скарг, які надходять до Держекоінспекції від громадян. Саме тому і постала потреба перевірки виконання приписів цим підприємством, навіть незважаючи на те, що проти них у судах є відкриті провадження.

Інспектори перевірили документальне виконання розпоряджень ДЕІ підприємством. Вже є низка порушень, які потрібно підтвердити «на практиці», тобто, в рамках перевірки самого полігону.

Полігон ТПВ №5, незважаючи на його важливе для Києва інфраструктурне значення, залишається одним з найбільш екологічно небезпечних об’єктів столичних околиць. Сморід від сміття, який відчувається за кілька десятків кілометрів, потрапляння токсичного фільтрату у ґрунт та воду, захоронення відходів підвищеної небезпеки – лише невелика частина проблем цього об’єкту. Держекоінспекція отримує десятки звернень від українців, яких такий стан справ не влаштовує.

Зараз на полігоні №5 триває рекультивація, яка призведе до повного його закриття. Повністю підтримую таке рішення, адже полігони – пережиток минулого, який в Європі практично не знайдеш. Сьогодні в Україні потрібно втілювати нову систему управління відходами, яка передбачає їх сортування та переробку. Тож дуже чекаємо на прийняття рамкового законопроекту №2207-1, який і впровадить європейську модель управління відходами в Україні.