Про це пише голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований на своій сторінці у мережі Facebook. Наводимо слова автора без коментарів.

Завдяки чому на Землі є життя?

Один із чинників – озоновий шар, який огортає нашу планету, захищаючи від вбивчого ультрафіолетового проміння.

І якщо шар з озону оберігає нас мільйони років, то ми зберігаємо його всього лиш впродовж 33 років.

16 вересня відзначається Міжнародний день охорони озонового шару. В цей день 33 роки тому був підписаний Монреальський протокол, який зобов’язав міжнародну спільноту зменшити викиди речовин, які руйнують озоновий шар. Завдяки цьому документу тисячокілометрова діра над Антарктидою значно зменшилась, а озонова проріха над Арктикою майже «загоїлась».

Україна також ратифікувала Монреальський протокол. Однак імплементація деяких норм в наше законодавство відбулась тільки у грудні минулого року, коли набув чинності Закон України про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази». Те, що закон прийнятий, не тільки наближає наше законодавство до рівня ЄС, а і забезпечує наш вклад у збереження озонового шару на планеті.

Державна екологічна інспекція має свої повноваження у сфері захисту озонового шару. Ми відповідальні за:

✅проведення планових та позапланових перевірок щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері озоноруйнівних речовин;

✅здійснення оцінки вмісту озоноруйнівних речовин в атмосферному повітрі;

✅надання суб’єктам господарювання приписів щодо усунення виявлених під час перевірок порушень.

Проте кожна людина сьогодні має робити свій вклад у захист озонового шару. Тому маємо стати більш свідомими, відмовившись від спалювання сміття і трави, ефективно використовуючи ресурси та впроваджуючи екологічно безпечні технології.

Популярные статьи сейчас

Автомобилисты уже выстраиваются в очередь: новые автомобили от ЗАЗ наконец-то стали доступны всем

В сети показали, как выглядит жена и малолетний сын Юрия Шатунова: вы очень удивитесь

Судья "Танцев со звездами" Екатерина Кухар неожиданно рассказала о разводе: муж поставил жесткий ультиматум

До онкологии — рукой подать: доктор Комаровский рассказал всю правду о популярном продукте. Мы так долго ходили по острию ножа

Показать еще