Про це пише голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований на своій сторінці у мережі Facebook. Наводимо слова автора без коментарів.

Державна екологічна інспекція зможе перевіряти зелені зони!

Ініціювали внесення змін до Уніфікованої форми акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. Завдяки внесеним змінам тепер Держекоінспекція зможе перевіряти сквери та парки.

Що це за документ і навіщо він потрібен Держекоінспекції?

Уніфікована форма акту заповнюється інспекторами після перевірки суб’єктів господарювання. В ній описуються наявність чи відсутність порушень, перелік об’єктів, які перевіряються. Іншими словами, це покроковий план перевірки та його результати.

Форма акту, яка є в нас зараз, не дозволяє ДЕІ перевіряти зелені зони у містах. Тобто, якщо у парку чи сквері наявне порушення природоохоронного законодавства, інспекція не може його зафіксувати, адже не має відповідного акту.

Тим не менш, у зелених зонах дуже часто стаються випадки нанесення шкоди довкіллю. Вирубаються міські дерева, засмічуються газони та водойми, проте винні у цьому покарання не несуть.

Зміни до уніфікованої форми акту дозволять нам законно здійснювати перевірки у міських зелених зонах. А це крок до того, щоб припинити порушення та зберегти зелені куточки у мегаполісах.