Підсумки ЗНО-2018: Дуже багато абітурієнтів цього року завалили зовнішнє незалежне оцінювання, а з тим і можливість вступу до вищих навчальних закладів

Багато абітурієнтів цього року завалили зовнішнє незалежне оцінювання

Зокрема, стало відомо, що тестування з української мови та літератури не здали 47 тисяч осіб.

У четвер, 21 червня, абітурієнти отримали результати з останніх предметів тестування. Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання на цьому завершується. При цьому через погані результати для кожного сьомого абітурієнта вже закінчилась і вся нинішня вступна кампанія.

Справа в тому, що українську мову та літературу, яка є основним предметом для вступу, не склали 14,5% абітурієнтів, або майже 47 тисяч осіб.

Водночас мінімальний бал з історії не змогли набрати 23 тис. учасників ЗНО.

З математикою не впоралися майже 19% тих, хто її здавав, а це – 20 тисяч осіб.

Англійську мову, на яку так активно скаржилися, оскільки вперше застосовувалось аудіювання, не склали 13% або 11 тисяч абітурієнтів.

Всі, хто не здав ЗНО, можуть спробувати свої сили в наступному році. А цьогорічна вступна кампанія в Україні розпочнеться в липні.

Нагадаємо, в Україні добігла кінця основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання.

Найбільше претензій із боку абітурієнтів було до оцінювання з англійської мови.

Український центр оцінювання якості освіти визначив пороговий бал “склав/не склав” з англійської мови – 19 балів. Однак абітурієнти масово скаржилися на аудіювання, яке вперше додали до тестів. Зокрема, учасники тестування залишилися незадоволеними низькою якістю запису та поганою вимовою дикторів.

Екс-директор УЦОЯО Ігор Лікарчук відзначив, що для якісного оцінювання знання мови на слух необхідна однакова апаратура в усіх місцях проведення тестування.

“Потрібно визнати, що ця ситуація стала результатом неефективного менеджменту у системі УЦОЯО на всіх рівнях. Бо кошти на проведення аудіювання були, політична воля й підтримка керівників МОН була, час для здійснення всіх організаційних та управлінських заходів також був.

Тож керівники УЦОЯО й деяких РЦОЯО мали б після цього скандалу подати у відставку“, – зазначив він на своїй сторінці Facebook.

Відзначимо, що з 2 по 11 липня пройде додаткова сесія. В цей період скласти іспити можуть учасники бойових дій та мешканці тимчасово окупованих територій.

Топ-10 цитат із творів учасників ЗНО-2018 від Людмила Радьо, які змусять реготати кожного:

1.Прикладом може слугувати поема Т.Шевченка «Катерина», яка завагітніла без підтримки батьків.

2.Продавець побіг за Майком, а Майк забіг в тупік і зрозумів, що влип по самі помідори.

3.Яскравим прикладом з літератури є Колобок – головний герой однойменної казки, який втік від діда, баби та інших мешканців лісу, бо повірив у власні сили, і через це його з‘їла лиcá.

4.Якби дід розраховував на власні сили, не вирвав би ріпку, а так йому вся родина помагала.

5.У вірші І.Нечуя-Левицького «Енеїда», незважаючи на антагоніста Юнону, Еней добився до свого.

6.Коханки допомагали Степану Радченку розпізнати його велике призначення.

7.Після скасування кріпацтва Шевченко воював на Кавказі, про що написав у поемі «Кавказ», яку присвятив своєму другові Прометею.

8.Щоб бути успішною людиною, я не тільки вчуся на власних помилках, а ще й постійно повторюю вивчене.

9.На мою думку, головне – це віра в себе: от сиджу я на ЗНО, нічого не знаю, – і де ті друзі? Але навіщо мені їхня підтримка, якщо вони знають не більше, ніж я.

10.Найкращими аргументами до ції тези є приклади, і перший з них – я.

Напомним ранее, Hyser писал Как посчитать будущую пенсию и когда на нее можно надеяться